Trwa ładowanie...

W Warszawie powstaje nowa partia

Na konwencji, na której ma zostać oficjalnie ogłoszona nazwa nowo powstałego ugrupowania, pojawił się m.in. Lech Wałęsa.

W Warszawie powstaje nowa partia
d1ga88o
d1ga88o

W Warszawie odbyła się konwencja Partii Demokratycznej-demokraci.pl. Na spotkaniu ogłoszono powstanie nowej partii: Unii Europejskich Demokratów. Ugrupowanie będzie składać się z przekształconej PD oraz koła poselskiego Europejscy Demokraci. W skład koła wchodzą dziś byli posłowie PO - Jacek Protasiewicz, Michał Kamiński, Stefan Niesiołowski i Stanisław Huskowski.

Partia Demokratyczna-demokraci.pl to spadkobierczyni dawnej Unii Wolności. Dziś partia zyska nowa nazwę, a wszystko dzięki dołączeniu do niej byłych posłów PO, zrzeszonych obecnie w kole poselskim Europejscy Demokraci. Dzięki temu koalicja zyska reprezentację w Sejmie. W skład nowej partii wejdzie także około 100 osób, które wcześniej zapisały się do stowarzyszenia Europejscy Demokraci.

Jak informował dziennik "Polska. The Times", na czele Rady Politycznej ugrupowania będzie stał Janusz Onyszkiewicz, a wejdą do niej także Jacek Protasiewicz i Michał Kamiński. Z kolei do zarządu partii (przewodniczącą jest Elżbieta Bińczycka) dołączy Stefan Niesiołowski.

Na konwencji, na której oficjalnie ogłoszono nazwę nowo powstałego ugrupowania, pojawił się m.in. Lech Wałęsa. Swoje przemówienie wygłosił także Mateusz Kijowski. Swoje listy do zebranych przesłali też byli prezydenci Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski.

d1ga88o
d1ga88o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ga88o
Więcej tematów