Trwa ładowanie...

W Warszawie pojawią się ekologiczne autobusy. Za 30 mln zł.

Już w przyszłym roku pojawi się 10 nowych autobusów.

W Warszawie pojawią się ekologiczne autobusy. Za 30 mln zł.
d43i7e8
d43i7e8

We wtorek podpisano umowę pomiędzy Miejskim Zakładem Autobusowym, urzędem miasta, a firmą Solaris Bus & Coach z Bolechowa. Na jej podstawie w przyszłym roku pojawi się więcej autobusów przyjaznych środowisku.

Warszawa co roku zajmuje przodujące miejsca w rankingu opracowywanym przez Fundację Roberta Schumana na zlecenie Polityki Insight. Ranking prezentuje polskie miasta na podstawie ich pro-ekologicznego rozwoju. Wysoka pozycja Warszawy zobowiązuje do poszukiwania nowych rozwiązań w duchu polityki zrównoważonego rozwoju.

Najnowsze modele autobusów wyposażone będą w monitoring, klimatyzację i napęd, który nie zagraża środowisku naturalnemu. Pierwszych 10 egzemplarzy zostanie oddanych do użytku w przyszłym roku. Kursować będą na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu. Umowa opiewa na sumę 30 mln zł.

Zgodnie z planem ratusza do 2020 r. w Warszawie do ruchu dopuszczonych zostanie 160 pojazdów, zasilanych poprzez pantografy z ładowarek napowietrznych umieszczanych na pętlach autobusowych. Założono, że na terenie miasta będzie 19 takich punktów. Dla porównania na dzień dzisiejszy mieszkańcy stolicy korzystają z 49 autobusów niskoemisyjnych.

Jak zapowiada MZA zaledwie siedem lat później(w 2027 r.) kursować będzie 800 nowych autobusów. Co więcej jest wola zainwestowania w energooszczędne oświetlenie, nowoczesne również energooszczędne zajezdnie i rozwiązania pozwalające na redukcję oleju napędowego.

d43i7e8

Źródło: Onet.pl

d43i7e8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43i7e8
Więcej tematów