Trwa ładowanie...

W stolicy rowerzyści pojadą "pod prąd"

Oczekiwane zmiany wejdą w życie już w ciągu najbliższych kilku tygodni.

W stolicy rowerzyści pojadą "pod prąd"
d2elzet
d2elzet

Wszystko dzięki nowelizacji rozporządzeń do przepisów prawa o ruchu drogowym, które podpisała Maria Wasiak, Minister Infrastruktury i Rozwoju. Rowerzyści będą mogli nie tylko poruszać się "pod prąd" lokalnymi ulicami, ale otrzymają również możliwość jazdy w miejscach dotychczas do tego nie wyznaczonych.

Nowelizacja wprowadza m.in. dopuszczenie kontraruchu rowerowego, śluz oraz wspólnych sygnalizatorów pieszo-rowerowych. Na drogach będzie też można dostrzec nowy znak – tzw. sierżant rowerowy. Pojawią się również trójkomorowe sygnalizatory dla rowerów.

– Dostaliśmy narzędzia, dzięki którym szybko usprawnimy ruch rowerowy w stolicy. W pierwszej kolejności skorzystamy z nich przy realizacji projektów rowerowych zgłoszonych w ramach tegorocznego budżetu partycypacyjnego – mówi Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która była jedną z głównych inicjatorek wprowadzenia powyższych zmian.

Zmiany w przepisach o ruchu drogowym umożliwią poprawę bezpieczeństwa rowerzystów oraz właściwe dostosowanie infrastruktury do ich potrzeb. Przypomnijmy, że aktualnie stolica posiada m.in. 350 km dróg rowerowych oraz 55 km ciągów pieszo-rowerowych.

d2elzet
d2elzet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2elzet
Więcej tematów