Trwa ładowanie...

W sobotę Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej

Impreza odbędzie się w sobotę 14 czerwca na Podzamczu

W sobotę Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej
d2rg802
d2rg802

W sobotę w godzinach 11:00 - 18:00 na Podzamczu odbędzie się ciekawa impreza. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy. Festiwal jest działaniem podjętym w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

W programie Rodzinna Zabawa Terenowa, warsztaty pisania bajek, warsztaty malarskie, Happening Literacki, wiersz na 20 metrów, pasaż animacji kulturalnych, widowiska, spektakle i koncerty.

Rodzinna zabawa terenowa - Zbierz klejnoty historii na Podzamczu

Jeśli lubisz przygody, skrywane tajemnice i legendy, masz talent odkrywcy-detektywa, weź udział w zabawie terenowej. Podczas zabawy pt. „Zbierz klejnoty historii na Podzamczu” będzie okazja aby poznać niezwykłe zakamarki Podzamcza i Nowego Miasta oraz ukryte w nim sekrety. Na uczestników czeka szesnaście zagadek. Ich rozwiązanie doprowadzi do tajemnego hasła - klucza i finalnie do nagrody niespodzianki. Korzystając z dołączonej do karty mapy, spróbujesz zmierzyć się z zadaniami.

d2rg802

Start w sobotę 14 czerwca o godz. 11:00 na Podzamczu. Karty do zabawy czekać będą w Starej Prochowni. Trzeba wziąć ze sobą coś do pisania. Weź ze sobą coś dopisania. Zapisy odbywają się pod adresem: zabawa.terenowa@wpek.pl . W e-mailu należy wpisać imię i nazwisko uczestnika oraz imię i nazwisko oraz numer telefonu opiekuna. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do piątku 13 czerwca, do godziny 14:00.

Happening Literacki

Projekt „Czytam ponieważ...” - czyli pisanie na tkaninie, rozpoczęty w czasie Warszawskich Targów Książki, będzie kontynuowane 14 czerwca na Podzamczu. Tego dnia pisanie na 20 metrowej tkaninie będzie próbą stworzenia wraz festiwalową publicznością jedynego w swoim rodzaju „Wiersza na dwadzieścia metrów” zaczynającego się frazą: "Ten wiersz dwadzieścia metrów ma...".

W literackim Hyde Parku będzie można głośno przeczytać swój ulubiony tekst literacki. Dzieci pod kierunkiem bajkopisarza Marka Samselskiego będą miały możliwość włączenia się we wspólne napisanie bajki.

Pasaż malarski

To będzie pierwsze doświadczenie młodzieży z Liceum Plastycznego w roli wykładowców. Każdy z nas może przyjść na pierwszą lekcję rysunku, malarstwa.

d2rg802

Instalacja o człowieku - *Rozszczepienie*. Michał Ciesielski (Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie): Postrzegamy siebie przez pryzmat danej pozycji społecznej czy roli. Wciąż jesteśmy „rozszczepieni”, gramy w ogromnym teatrze świata, zakładając wciąż nowe maski. Życie współczesnego człowieka przypomina niekiedy ciągłe poszukiwanie stałego punktu, w którym będzie mógł wreszcie zobaczyć siebie w całości - tak w kilku słowach można opisać zamysł twórczy Michała Ciesielskiego.

Pasaż animacji

Pasaż animacji jest formą promocji działań związanych z edukacją kulturalną w poszczególnych dzielnicach naszego miasta. Tutaj warszawiacy będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, literackich, ruchowych, a także w wielu innych atrakcjach. Spacer pasażem stanowi też znakomitą okazję do poznania oferty zajęć z zakresu edukacji kulturalnej, jaką dysponują miejskie ośrodki kultury oraz placówki oświatowe: Ośrodek Kultury Ochoty, Centrum Kultury Wilanów, Klub Kultury Zastów, Dom Kultury Śródmieście, Mlodzieżowy Dom Kultury Mokotów, Dom Kultury Praga, Dom Kultury Dorożkarnia i Biblioteki z Wilanowa i Pragi Południe. oraz Dzielnica Bemowo.

SCENA - Widowiska, koncerty , prezentacje

Wesołoś, wesołoś, kiedy ci bedziy doś... Podhalańsko-Pienińskie nuty i tańce - wystąpią członkowie zespołów góralskich „Mali Wyrchowanie” i „Sromowianie” oraz Pozaszkolna Placówka Specjalistyczna „Orle Gniazdo” w Sromowcach Wyżnych. Zaproszone zespoły zaprezentują tańce krzesane, ozwodne, zbójnickie oraz śpiew pasterski. Zaprezentują również instrumenty pasterskie i tradycyjną muzykę Skalnego Podhala.

d2rg802

Trzepak show, Dom Kultury „Włochy”

Musical został stworzony specjalnie dla grupy wokalnej „Edyta Band” z Domu Kultury "Włochy". Opowiada o nie tylko muzycznych perypetiach grupy nastolatków. Jest dynamicznie, tanecznie i wzruszająco.

Do tego występ grup tanecznych i wokalnych z warszawskich szkół.

Staromiejski teatr Stara Prochownia (ul. Boleść 2) zaprasza z kolei na chwilę wytchnienia w swoich chłodnych i gościnnych podziemiach w towarzystwie dzieł małych artystów.

d2rg802
d2rg802
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rg802
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj