Trwa ładowanie...

W sobotę rusza 20. Festiwal Nauki. Potrwa do października

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny

W sobotę rusza 20. Festiwal Nauki. Potrwa do października
d109mqf
d109mqf

24 września rusza jubileuszowy, 20. Festiwal Nauki. "Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję" - to hasło festiwalu pozostaje niezmienne od 20 lat. Dyrektor Festiwalu doktor Zuzanna Toeplitz mówi, że pomysłodawcą imprezy jest nieżyjący prof. David Shugar, który uważał, że wydarzenie może przybliżyć ludziom naukę i pokazać czym interesują się naukowcy.

Naukowcy prowadzący wykłady i warsztaty zapraszają publiczność do miejsc, w których sami pracują, do laboratoriów i sal wykładowych. - Idea jest taka, że jeśli człowiek zainteresuje się światem, chce więcej wiedzieć, więcej rozumieć, to staje się wolny - mów doktor Zuzanna Toeplitz.

Wykład inaugurujący Festiwal odbędzie się w sobotę (24.09) o godzinie 17.00 w Starej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego i będzie dotyczył fal grawitacyjnych. To zdaniem doktor Zuzanny Toeplitz zagadnienie zasługujące na Nagrodę Nobla.

Festiwal potrwa do 2 października. W programie są wykłady i wydarzenia zarówno z dyscyplin humanistycznych, ścisłych jak i przyrodniczych. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale na część imprez konieczna jest rejestracja. Szczegółowy program Festiwalu na stronie festiwalnauki.edu.pl .

d109mqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d109mqf
Więcej tematów