Trwa ładowanie...

W majówkę wracają słynne stołeczne fontanny. Tym razem „Książę Niedźwiedź”

Co roku w sezonie letnim Multimedialny Park Fontann prezentuje przedstawienia. W tym roku na ekranie wodnym będzie można zobaczyć legendę „Książę Niedźwiedź”. Pokazy specjalne będą puszczane 1, 2 i 3 maja o godz. 21.00.

W majówkę wracają słynne stołeczne fontanny. Tym razem „Książę Niedźwiedź”Źródło: Wikimedia Commons CC BY
dsj845x
dsj845x

Pokazy w Multimedialnym Parku Fontann są wyświetlane w weekendowe letnie wieczory przy skwerze I Dywizji Pancernej. Pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście

- Warszawiacy i turyści już po raz ósmy będą mogli oglądać pokazy na Podzamczu – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy. Dodaje, że co roku prezentowana jest tam inna opowieść nawiązująca do ważnych rocznic lub do historii Warszawy i jej legend.

W ubiegłych latach bohaterami pokazów był Bazyliszek, Złota Kaczka oraz syreny. Tegoroczny spektakl pod tytułem „Książę Niedźwiedź” to adaptacja warszawskiej legendy o księciu mazowieckim, który wiedziony miłością do pięknej mieszczki przełamuje swoją nieśmiałość, aby wyznać jej uczucie. Niestety serce dziewczyny nie jest przeznaczone dla niego i cała historia kończy się…

Andrzej Matusiak dyrektor Stołecznej Estrady zapowiada, że w tym roku dla naszych widzów są dodatkowe atrakcje. - Legenda „Książę Niedźwiedź” zainspirowała nas do nawiązania współpracy z Muzeum Warszawy, z którym wspólnie tworzymy mapę tropem warszawskich niedźwiedzi i wytyczymy nową trasę turystyczną – mówi Andrzej Matusiak. Dodaje, że, aby przybliżyć warszawiakom tę zapomnianą legendę, w dniu inauguracji zaprasza na grę miejską, która rozpocznie się przy kolumnie Zygmunta i śladem niedźwiedzi zejdzie na premierowy pokaz do Multimedialnego Parku Fontann, gdzie po obejrzeniu legendy wyłonimy zwycięzcę.

dsj845x

W zeszłym sezonie widownia liczyła około miliona osób.

1, 2, 3 maja (wtorek, środa czwartek), godz. 21.00,
4, 5 maja (piątek, sobota), godz. 21.00,
Od 11 maja do 11 sierpnia (w piątki i soboty), godz. 21.30,
Od 17 sierpnia do 29 września (w piątki i soboty), godz. 21.00.

Wstęp wolny.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

dsj845x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsj845x
Więcej tematów