Trwa ładowanie...

VIII Festiwal Twórczości Żenującej ZACIERALIA 2015

Impreza nie ma sponsorów ani patronów medialnych, ponieważ organizatorzy celowo nie wchodzą w żadne układy. Festiwal organizowany jest bez większego zadęcia promocyjnego, metodami niemal domowymi, podobnie jak pierogi

VIII Festiwal Twórczości Żenującej ZACIERALIA 2015
djdrfkl
djdrfkl

To już kolejna, ósma edycja Festiwalu Twórczości Żenującej "Zacieralia". Niepowtarzalną atmosferę tej imprezy zapewniają zespoły, które, choć prezentują odmienne style muzyczne i różne doświadczenie sceniczne, łączy chęć grania muzyki niezależnej, szczerej, bezkompromisowej i spontanicznej, dla zabawy i przyjemności własnej oraz publiczności. Wydarzenie odbędzie się 9 i 10 stycznia 2015 roku tradycyjnie już w klubie Progresja, przy ulicy Fort Wola 22.

Impreza nie ma sponsorów ani patronów medialnych, ponieważ organizatorzy celowo nie wchodzą w żadne układy. Festiwal organizowany jest bez większego zadęcia promocyjnego, metodami niemal domowymi, podobnie jak pierogi. Pozostaje w jak najmniejszym stopniu skalany mamoną i wolny od uwarunkowań i mechanizmów komercyjnych - wyjaśniają organizatorzy.

Przewrotne hasło „żenada” ma podkreślać świeżość, otwartość, niezależność, spontaniczność, odwagę w prowokowaniu i brawurę sceniczną wykonawców, nie umniejsza zaś w niczym wartości poczynań artystycznych. Wystąpi 19 zespołów, część przyjezdnych.

djdrfkl

Gwiazdami będą grupy Deriglasoff, GKS z udziałem Kuby Sienkiewicza, Zuch Kazik, Kazik i ProForma, Kabanos, Speculum z Figo i Dr Yry, Janusz Zdunek z orkiestrą dętą, TPN 25, Zacier, Deuter, Kasia i Wojtek, smkkpm ULTRA, pojawi się też ciekawa formacja VOA z udziałem Roberta Brylewskiego, Grupa Pieseek, zadebiutuje na festiwalu czarny Ziutek z Kilerami, Krwiokał Jaoka z grupy szturmowej pyta.pl, na koniec zabrzmi Płonąca Pyta Nerona. __

Konferansjerką zajmą się koledzy z zasłużonej Łyżki Czyli Chilli, obrazy na żywo wyczaruje Niebieski Robi Kreski, pojawi się prezentacja Galerii Przechodniej Mostu nad Pustynią, w przerwach między zespołami będą krótkie filmy zf Gruszka Szczepana, Szczauki Pictures, pyta.pl i Łyżki Czyli Chilli - dodają organizatorzy.

Bilety w przedsprzedaży: 28/50zł.

djdrfkl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djdrfkl
Więcej tematów