Trwa ładowanie...

VI Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych

Reportaże i dokumenty tworzone przez młodych

VI Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych
d1ggwto
d1ggwto

27 marca 2013 w warszawskim kinie Praha już VI odsłona Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych. To konkursowy przegląd filmów dokumentalnych tworzonych przez ludzi do lat 18 wspierany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Magazyn Ekspresu Reporterów. Oprócz pokazu filmów wszyscy zainteresowani amatorzy będą mogli od godziny 10.00 wziąć udział w warsztatach - dziennikarskich, o realizacji i obróbce dźwięku w produkcji filmowej, realizacji filmu reklamowego i dokumentów.

Uroczyste otwarcie Gali Finałowej i przegląd filmów konkursowych odbędzie się o godzinie 17.00. W jury zasiądą profesjonaliści: Barbara Paciorkowska (TVP2), Józef Gębski (reżyser), Eryk Lubos (aktor), Leszek Dawid (reżyser), Tomasz Kaliński (DK Praga) oraz Artur Waczko (WSR). Po przeglądzie filmów jury wyłoni Laureatów, na których czekają atrakcyjne nagrody finansowe (6 tys. zł) oraz specjalne m.in. emisja najlepszego filmu w Magazynie Ekspres Reporterów w TVP2, kamera z wedlowskiej czekolady, kursy montażu w Warszawskiej Szkole Reklamy oraz książki Wydawnictwa Wojciech Marzec.

O godzinie 16.00 będzie można zobaczyć dokument zrealizowany przez ekipę nastoletnich filmowców z Młodzieżowej Akademii Reportażu i Dokumentu wyprodukowany we współpracy z Canal+sport o kibicach donieckich drużyn na 2 miesiące przed EURO 2012.

d1ggwto

Oficjalna strona PFFM: www.ffm.org.pl

Miejsce: kino Praha, Warszawa, ul. Jagiellońska 26

d1ggwto
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ggwto
Więcej tematów