Trwa ładowanie...

Uwaga na pogodę! W Warszawie wiatr do 80 km/h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: będzie silnie wiało w całym kraju. W Warszawie i woj. mazowieckim będzie wiał wiatr z południa i południowego zachodu. Osiągnie średnią prędkość do 40 km/h, a w porywach nawet do 80 km/h.

Uwaga na pogodę! W Warszawie wiatr do 80 km/hŹródło: East News, fot: Mateusz Grochocki
d3h0m7x
d3h0m7x

IMGW wydał w poniedziałek ok. godz. 15 ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla całego kraju. Obowiązują one w Warszawie i woj. mazowieckim, gdzie wiatr w porywach może osiągnąć prędkość do 80 km/h. W niektórych województwach Polski południowej obowiązują nawet ostrzeżenia drugiego stopnia.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydane przez IMGW oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Zobacz także: Skoki. Raport z Zakopanego. Zmienny wiatr wypaczy rywalizację?

Zachowaj bezpieczeństwo

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, żeby usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. Jeżeli samochód był zaparkowany pod drzewami, należy przeparkować go w bezpieczne miejsce. O przypadkach, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa należy informować straż pożarną dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 998.

Silnie wiać ma także we wtorek.

d3h0m7x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h0m7x
Więcej tematów