Trwa ładowanie...

Ursynów popiera Wojciechowicza. Guział Jakiego

Koalicja stowarzyszeń Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów poparły Jacka Wojciechowicza w wyborach samorządowych. Dzień wcześniej członek Naszego Ursynowa, Piotr Guział poparł kandydaturę Patryka Jakiego.

Ursynów popiera Wojciechowicza. Guział JakiegoŹródło: East News, fot: Mateusz Grochocki
daeu8c3
daeu8c3

- Zdajemy sobie sprawę, że w obecnym ustroju Warszawy kompetencje dzielnic są mocno ograniczone i aby zrealizować swój program wyborczy, trzeba współpracować z radnymi miasta i prezydentem miasta - tłumaczył w niedzielę, szef Otwartego Ursynowa.

Zadeklarował, że popierają razem z "Nasz Ursynów" Jacka Wojciechowicza na prezydenta Warszawy. - Odcinamy się od decyzji Piotra Guziała. On oczywiście jako członek stowarzyszenia miał prawo do podjęcia takiej decyzji, ale nie prowadził z nami żadnych ustaleń, jeśli chodzi o poparcie Patryka Jakiego. Był to jego osobisty wybór - powiedział Skubiszewski.

- Jacek Wojciechowicz ma bogate doświadczenie samorządowe, przez 10 lat był wiceprezydentem Warszawy, wcześniej pełnił funkcje burmistrza i wiceburmistrza, był także posłem. Jest to najlepszy i najbardziej merytoryczny kandydat na prezydenta - przekonywał szef stowarzyszenia.

Kandydat na prezydenta Warszawy zaznaczył, że dla niego jest to bardzo ważne, by jego kandydaturę popierały lokalne stowarzyszenia. - Startuję po to, żeby odebrać Warszawę partiom, które żerują na mieście. Samorząd to nie powinno być miejsce bitw politycznych - zadeklarował. Dodał, że decyzja Guziała, jak i Jakiego może okazać się niewygodna.

W sobotę Patryk Jaki zadeklarował, że jeżeli wygra wybory Piotr Guział zostanie wiceprezydentem. - W ostatnich wyborach uzyskał trzeci wynik, uzyskał ogromne zaufanie mieszkańców Warszawy. Dodatkowo jest osobą, która zna Warszawę, jak mało kto. Ponad 20 lat w samorządzie , duże doświadczenie. Zna jednostki samorządu terytorialnego. Piotr Guział będzie wiceprezydentem odpowiedzialnym m.in. za organizację największych imprez w Warszawie, w tym np. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie odpowiedzialny za kwestie związane z kulturą, za współpracę z przedsiębiorcami i szeroko pojęte sprawy społeczne - tłumaczył kandydat.

Zobacz także: Jaki odpowiada Szczerbie. "To wykorzystanie tragedii w kampanii wyborczej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

daeu8c3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daeu8c3
Więcej tematów