Trwa ładowanie...

Ursynów doniósł na byłego burmistrza. Piotr Guział zniszczył sprzęt komputerowy?

Jak informuje Fakt, urzędnicy domagają się zwrotu laptopa oraz tabletu bądź ich odkupienia.

Ursynów doniósł na byłego burmistrza. Piotr Guział zniszczył sprzęt komputerowy?
d368fl0
d368fl0

Radny Warszawy Piotr Guział po tym jak stracił stanowisko burmistrza Dzielnicy Ursynów, nie rozliczył się ze sprzętu komputerowego. Wynik ostatnich wyborów samorządowych oraz układ sił politycznych spowodował, że na czele ursynowskiego ratusza stanął dotychczasowy wiceburmistrz Pragi Południe Robert Kempa. Odchodzący Guział zabrał ze sobą służbowego laptopa oraz tablet. Problem w tym, że na wezwanie do zwrotu sprzętu zwrócił tylko uszkodzony komputer.

Urzędnicy skierowali więc sprawę do prokuratury , by zbadała czy postępowanie byłego burmistrza jest zgodne z prawem. Ta z kolei nie podjęła czynności wyjaśniających ze względu na to, że zniszczenie sprzętu na skutek lekkomyślności czy niedbalstwa nie stanowi przestępstwa.

Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury, jednak odmówiła ona zajęcia się sprawą. Bez względu na ten fakt, będziemy chcieli odzyskać od byłego burmistrza równowartość sprzętu komputerowego. W tym celu kierujemy pisma m.in. z prośbą o zwrot kosztów zaginionego tabletu - takie oficjalne stanowisko przekazał WawaLove.pl ursynowski ratusz.

d368fl0

W przypadku niezwróconego tabletu urzędnicy zaproponowali Piotrowi Guziałowi odkupienie go na jednej z aukcji internetowych. Ten jednak stwierdził, że odpowie jedynie na oficjalne, urzędowe pismo.

d368fl0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d368fl0
Więcej tematów