Trwa ładowanie...

Upiększone obiekty stolicy. Gala „Warszawa w kwiatach i zieleni”

To już 32. uroczysta edycja konkursu. Wstęp wolny.

Upiększone obiekty stolicy. Gala „Warszawa w kwiatach i zieleni”
d1b82sq
d1b82sq

Tegoroczna gala odbędzie się w niedzielę, 30 sierpnia w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Jest ona organizowania przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przy współpracy z ratuszem. O oprawę artystyczną nadchodzącego wydarzenia zadbają m.in. Matylda Damięcka, Joanna Kucharczyk oraz Agata Sasinowska.

- Cieszymy się z tego, że Warszawa wytycza standardy myślenia o zieleni. 30 sierpnia o godzinie 15.00, zapraszam wszystkich warszawiaków do poznania laureatów tegorocznej edycji konkursu. Będzie można zobaczyć wybrane obiekty ze wszystkich trzech nowych głównych kategorii – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.****

Ocenom jury będzie poddanych ponad 320 zgłoszonych obiektów (najwięcej z Woli i Mokotowa), a nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: Firma, Sąsiedzi i Człowiek. Od 30 sierpnia będzie można obejrzeć wystawę zdjęć laureatów konkursu. Fotografie zawisną na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego przy Alejach Ujazdowskich 4. Pierwsza edycja konkursu odbyła się już w 1935 roku, niestety wojna przerwała jego dalszą organizację. W latach 70-tych XX wieku z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Warszawy wydarzenie to zostało wznowione.

d1b82sq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b82sq
Więcej tematów