Trwa ładowanie...

Umowa na kładkę podpisana. Pojedziemy nią w przyszłe wakacje

Ostateczny termin zakończenia prac: 27 lipca 2017 roku

Umowa na kładkę podpisana. Pojedziemy nią w przyszłe wakacje
d2eot7q
d2eot7q

Dziś podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę pieszo-rowerowej kładki podwieszonej pod przeprawą - poinformował Zarząd Dróg Miejskich. Ścieżka pod mostem Łazienkowskim ma być gotowa w lipcu 2017 roku.

Pieszo-rowerowa przeprawa przez Wisłę to kilkusetmetrowa stalowa konstrukcja która będzie podwieszona pod mostem oraz przyczółki po obu stronach Wisły. Kładka będzie miała szerokość 3,4 m, a jej nachylenia nie przekroczą 6-7 proc. Cała trasa zostanie wyposażona w nowe oświetlenie. Powstaną dwie takie kładki – po północnej i południowej stronie mostu. Na lewym brzegu Wisły połączą się z drogami rowerowymi na Cyplu Czerniakowskim, a na praskim brzegu – z drogą rowerową wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego.

Zgłosiło się 5 firm

Wybudowana zostanie także dodatkowa kładka nad Wałem Miedzeszyńskim (po północnej stronie węzła Trasy Łazienkowskiej), która połączy się z wybudowaną właśnie drogą dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Zachowana zostanie również rezerwa pod ewentualną przyszłą rampę, pozwalającą dostać się na plaże i ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu Wisły.

d2eot7q

Do przetargu na zaprojektowanie i budowę zgłosiło się pięć firm. Każda z nich zaoferowała 10-letni okres gwarancyjny i ostateczny termin zakończenia prac na 27 lipca 2017 roku. Najdroższa oferta wynosiła 18,4 mln zł. Najniższą złożyło Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Sp. z o.o. Budownictwo Spółka komandytowa w konsorcjum z Intop Warszawa Sp. z o.o. – 13,5 mln zł – i to z nią Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę. Niezależnie, Rada Warszawy przyznała na tę budowę dodatkowe 16 mln zł.

Most Łazienkowski będzie szóstym obiektem mostowym z infrastrukturą rowerową.

d2eot7q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eot7q
Więcej tematów