Trwa ładowanie...

Ulica pełna artystów. Kolejna odsłona Otwartej Ząbkowskiej

Spektakle, koncerty, wernisaże i warsztaty - to tylko część weekendowych atrakcji.

Ulica pełna artystów. Kolejna odsłona Otwartej Ząbkowskiej
d1n30ny
d1n30ny

Zamknięta dla ruchu drogowego ul. Ząbkowska w Warszawie po raz kolejny stanie się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki - teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy i spotkania. To zupełnie nowa formuła działań artystycznych, która powstała z potrzeby zamanifestowania przez praskie środowiska twórcze swojej obecności.

Organizatorzy chcą przypomnieć, że rewitalizacja Pragi zaczęła się od momentu pojawienia się ich na w tej części Warszawy, blisko dwadzieścia lat temu. Zamknięta dla ruchu samochodów ulica Ząbkowska w weekendy staje się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki - kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy, ale przede wszystkim jest to ulica spotkań.

Kolejna odsłona projektu (22-23 sierpnia) rozpocznie się o godzinie 14.00 koncertem Ragaboy LIVE act i pokazową lekcja jogi, prowadzoną przez Anetę Osiecką. Uczestnicy projektu pośmieją się również podczas stand upu Rafała Rutkowskiego. "Zasadą stand upu jest to, że nie ma zasad. Mówi się o wszystkim, często porusza tematy tabu, nie stroni od kontrowersji. Ale zawsze na końcu musi być śmiech. Śmiech rozbraja i powoduje, że można złapać dystans, nawet do tematów drażliwych, których w dzisiejszych czasach nie brakuje" - mówi aktor.

Będzie też spektakl teatralny, wernisaż wystawy, a na deser koncert Sidneya Polaka.

Na czas projektu Ząbkowska staje się miejscem artystów, ale przede wszystkim aktywnego współuczestnictwa. Organizatorzy sprawiają, że praska ulica zamienia się w forum społecznościowe, gdzie wszelkie granice między organizatorami, widzami, estradą i obserwatorami zanikną. - Uzupełnione o różnorodne i wpisane w lokalny charakter warsztaty edukacyjne, artystyczne i hobbystyczne, happeningi i akcje w przestrzeni jedynej takiej ulicy w Warszawie pozwoli upomnieć się o Pragę, wskazując na jej niezwykłą rolę w miejskiej tkance stolicy - mówią twórcy i inicjatorzy projektu: Klaudia Kudelska, Paulina Dmitruk, Krzysiek Kudelski, Bartek Świętek, Adam Reinhard, Andrzej Zielak Iwulski, Tomek Kaliński.

d1n30ny

W niedzielę, 23 sierpnia o godz. 18:00 w przestrzeni otwartej ul. Ząbkowskiej 7-9 widzowie będą mogli zobaczyć pierwsze słuchowisko - „Implozję” w reż. Pawła Łysaka na podstawie tekstu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Wśród propozycji teatralnych znajdzie się również spektakl prezentowany wcześniej w Teatrze – „Wietnam/Warszawa” w reż. Aleksandry Jakubczak (23.08, godz. 16.00).

Na wszystkie wydarzenia w ramach projektu Otwarta Ząbkowska wstęp jest wolny, a szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia .

d1n30ny
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n30ny
Więcej tematów