Trwa ładowanie...

Trzaskowski w kampanii martwi się o tereny zielone. Natomiast Gronkiewicz-Waltz wycięła już 150 tys. drzew

Kandydat na prezydenta Warszawy tłumaczył podczas briefingu, że jeśli ustawa "lex deweloper" wejdzie w życie, to nowe przepisy doprowadzą m.in. do zniszczenia wielu terenów zielonych w stolicy. Natomiast Gronkiewicz-Waltz przez ostatnie 7 lat - wycięła 150 tys. drzew - podliczyli ekolodzy.

Trzaskowski w kampanii martwi się o tereny zielone. Natomiast Gronkiewicz-Waltz wycięła już 150 tys. drzewŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d9hqxq7
d9hqxq7

W czwartek Sejm przyjął ustawę tzw. "lex deweloper". Nowe prawo w praktyce umożliwia deweloperom w przyśpieszonym trybie budowania mieszkań nawet na terenach chronionych planem zagospodarowania.

Rafał Trzaskowski podczas poniedziałkowej konferencji w Śródmieściu przekonywał, że PiS forsuje prawo, które może zaszkodzić Warszawie i wszystkim polskim miastom. Tłumaczył, że nowa ustawa zrujnuje warszawskie laski, parki i skwery.

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński

Dwa lata temu Joanna Mazgajska ze stowarzyszenia „Baobab”, jedna z najbardziej zasłużonych obrońców zieleni w stolicy, alarmowała w "Radiu dla Ciebie", że Warszawa swoją aktywność w kwestii ochrony środowiska sprowadza do "pijaru" i opowieści o tym, co zrobimy. - Obserwowaliśmy wspaniałe reklamy w mediach o tym, że będziemy sadzić 100 tys. drzew rocznie. Natomiast w ciągu dwóch lat funkcjonowania tego programu nie nasadzono ani jednego drzewa. Co więcej, miasto nie przeznaczyło żadnego budżetu na ten program - podkreślała Mazgajska.

d9hqxq7

Z kolei w lutym 2015 roku "Gazeta Wyborcza" pisała, że w Warszawie od lat dorodne drzewa padają pod piłami drwali. - Ale skala tej wycinki jeży włosy na głowie. Okazuje się, że w latach 2009-14 wycięto aż 147 tys. drzew - czytamy w artykule. Joanna Mazgajska wtedy tłumaczyła "gazecie stołecznej", że porównywalne jest do dwóch Lasów Bielańskich albo 16 parków Łazienkowskich. Przyznała, że sama wydobyła ze stołecznego ratusza dane o wycinkach. - Tymczasem „rzezie zieleni” odbywały się w stołecznych parkach już od dawna, za prezydentury Gronkiewicz-Waltz. M.in. w 2013 r. pod nadzorem władz miasta wycięto 300 drzew z Ogrodzie Krasińskich. Nikt nie poniósł za to konsekwencji - mówiła obrończyni zieleni.

Natomiast w Internecie nie ma żadnych informacji na temat Rafała Trzaskowskiego, który by w tamtym okresie protestował, czy sprzeciwiał się działaniom Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Zobacz także: Ewa Kopacz: Mateusz Morawiecki sądził, że "lud to kupi"

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d9hqxq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9hqxq7
Więcej tematów