Trwa ładowanie...

Trzaskowski nie chce, żeby Muzeum Bitwy Warszawskiej powstało w Ossowie

- Muzeum Bitwy Warszawskiej powinno powstać w Warszawie, po stronie praskiej we współpracy z podwarszawskimi gminami ościennymi - powiedział Rafał Trzaskowski. W środę szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział, że Muzeum Bitwy Warszawskiej powstanie w Ossowie.

Trzaskowski nie chce, żeby Muzeum Bitwy Warszawskiej powstało w OssowieŹródło: Agencja Gazeta, fot: Maciej Jaźwiecki
d2wau54
d2wau54

W Święto Wojska Polskiego Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer, Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Halicki i Jan Grabiec złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podczas briefingu zabrał głos Grzegorz Schetyna. - Jesteśmy tu razem z koalicją obywatelską, żeby uczcić rocznicę 15 sierpnia, Cudu nad Wisłą. Dzisiaj szczególny dzień dla polskiej historii, dla nas wszystkich, szczególny dzień dla niepodległości, suwerenności naszego kraju. Gwarancji naszego bezpieczeństwa. Bitwa Warszawska to oczywiście symbol zwycięstwa, która była wielkim wydarzeniem w historii Europy i świata - tłumaczył polityk.

Rafał Trzaskowski zaznaczył, że Bitwa Warszawska jest niezwykle istotna dla tożsamości Warszawy. - Muzeum Bitwy Warszawskiej powinno powstać w Warszawie, po stronie praskiej we współpracy z podwarszawskimi gminami ościennymi - zadeklarował kandydat na prezydenta Warszawy. Przypomniał, że dzisiaj szef MON minister Błaszczak zaproponował, by w Ossowie była filia Muzeum Wojska Polskiego.

d2wau54

Natomiast Grzegorz Schetyna zapowiedział, że za dwa lata, czyli 15 sierpnia 2020 roku będziemy już w innej rzeczywistości politycznej. - Po zwycięskich wyborach i tych samorządowych i tych parlamentarnych będzie można zorganizować uroczystości w taki sposób, aby wszyscy stanęli obok siebie. Nie będzie różnych osobnych uroczystości, nie będziemy tego dnia i pamięci 15 sierpnia czcić osobno czy przeciwko sobie, tak jak jest dzisiaj - powiedział szef partii PO.

Tymczasem, kiedy Prawo i Sprawiedliwość obchodzi Święto Wojska Polskiego na defiladzie, Rafał Trzaskowski przebywa u dominikanów na jarmarku św. Jacka.

Zobacz także: Historica: Bitwa Warszawska 1920 r.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d2wau54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wau54
Więcej tematów