Trwa ładowanie...

Tramwaj na Nowodwory. Przetarg rozstrzygnięty. 1,5 km nowej trasy

Tramwajem pojedziemy w I kwartale przyszłego roku. Koszt wyniesie ponad 31,6 mln zł.

Tramwaj na Nowodwory. Przetarg rozstrzygnięty. 1,5 km nowej trasy
d2nt6nb
d2nt6nb

Tramwaje Warszawskie wybrały wykonawcę przedłużenia linii tramwajowej o dwa przystanki w głąb Tarchomina. Prace w ciągu ośmiu miesięcy od podpisania umowy zrealizuje konsorcjum firm Strabag i ZUE. Tramwajem pojedziemy w I kwartale przyszłego roku. Koszt wyniesie ponad 31,6 mln zł.

Zadaniem wykonawcy będzie budowa 1,5-kilometrowej trasy tramwajowej w ciągu ul. Światowida na odcinku od Tarchomina Kościelnego do Strumykowej. Na odcinku tym zaplanowano cztery perony w dwóch zespołach przystankowych, zlokalizowanych na skrzyżowaniach z Ordonówny i Stefanika. Torowisko zostanie zbudowane w technologii bezpodsypkowej z zabudową asfaltową lub trawiastą (w zależności od lokalizacji). W zakres zamówienia wchodzi też budowa budynku stacji prostownikowej trakcyjnej Nowodwory.

Termin: I kwartał 2017 roku

Prace zrealizuje konsorcjum firm ZUE i Strabag, które zaoferowały cenę 31,6 mln zł brutto. Była to druga najtańsza oferta z siedmiu złożonych. Spółka i tak zaoszczędzi blisko 20 mln zł względem założonego kosztorysu. Wykonawca będzie miał osiem miesięcy na zrealizowanie prac od momentu podpisania umowy, co oznacza, że tramwajem pojedziemy w I kwartale przyszłego roku.

Na końcu trasy przewidziano rozjazd nakładkowy. Trasę będzie więc obsługiwać tabor dwukierunkowy. Pętlę przewidziano dopiero w ramach kolejnego etapu rozbudowy torowiska na Tarchominie – do pętli Winnica.

4 trasy, 120 nowych tramwajów

Inwestycja jest częścią projektu "Budowa wybranych odcinków tras tramwajowych w Warszawie wraz z zakupem taboru", zgłoszonego do dofinansowania unijnego. Oprócz Tarchomina, obejmuje on budowę torowiska na zachodnim odcinku ulicy Kasprzaka na Woli oraz dostawę dziesięciu tramwajów dwukierunkowych. W sumie, w ramach nowej perspektywy unijnej, Tramwaje Warszawskie mają zamiar zrealizować cztery trasy tramwajowe oraz kupić 120 nowych pojazdów. Pierwszy przetarg na tabor w tym roku.

d2nt6nb

Źródło: (transport-publiczny.pl)

d2nt6nb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nt6nb
Więcej tematów