Trwa ładowanie...

To najgorsze skrzyżowanie w Warszawie!

W sumie na stołecznych ulicach zginęły przez ostatni rok aż 72 osoby

To najgorsze skrzyżowanie w Warszawie!
d1pomys
d1pomys

Jak podaje strona internetowa dobraulica.pl , bilans 2013 roku, jaki właśnie sporządziła stołeczna drogówka, jest gorszy niż rok wcześniej. Na drogach zginęły w sumie 72 osoby, o trzynaście więcej niż w 2012 r.

Najniebezpieczniejsze skrzyżowanie jest na Mokotowie

Jak podaje policja, najgorsze jest przecięcie ulic * Wołoskiej i Domaniewskiej*, którymi w godzinach szczytu wielu warszawiaków podróżuje do pracy w okolicznych korporacjach - lub wraca z nich do domu.

d1pomys

Na drugim miejscu znajduje się skrzyżowanie we* Włochach* - chodzi o przecięcie al. Krakowskiej z ul. Łopuszańską.

Trzecie miejsce to styk Gorzykowskiej z ul. Radzymińską * na Targówku.*

Najgorsze ulice w mieście

W zestawieniu ulic, na jakich doszło do największej liczby wypadków przodują Al. Jerozolimskie (49 wypadki, 3 zabitych, 53 rannych). Kolejne na liście są: * Puławska , Górczewska, al. Solidarności, Radzymińska i Jagiellońska.*

Najmniej bezpiecznie pod koniec dnia, pod koniec tygodnia, pod koniec roku

Najgorsze dla kierowców i pieszych są godziny między 14:00 a 18:00. Wtedy dochodzi do największej liczby kolizji i wypadków. Zwykle wina leży po stronie kierowcy, piesi powodują wypadki dziesięć razy rzadziej.

d1pomys

Tradycyjnie najwięcej wypadków jest w czwartki i piątki. Najtrudniejsza dla zarówno pieszych jak i kierowców pora roku to jesień (wrzesień, a zwłaszcza październik). Z policyjnych statystyk wynika też, że najbezpieczniejszy miesiąc (z najmniejszą liczbą niebezpiecznych zdarzeń na drogach) to luty, który własnie się zbliża.

d1pomys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pomys
Więcej tematów