Trwa ładowanie...

To już fakt! Nadwiślańskie bulwary zostaną otwarte w niedzielę

Wyczekiwana przez wielu warszawiaków informacja dziś została ostatecznie potwierdzona.

To już fakt! Nadwiślańskie bulwary zostaną otwarte w niedzielę
d2of7zl
d2of7zl

Stołeczny ratusz uzyskał już wszystkie niezbędne pozwolenia na użytkowanie (m.in. ze strony nadzoru budowlanego) i w niedzielę 2 sierpnia od godz. 12.00 zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczyste otwarcie nadwiślańskich bulwarów , na odcinku od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść. Przypomnijmy, że chodzi o blisko kilometrowy fragment.

– Już w najbliższą niedzielę warszawiacy będą mogli przejść się pierwszym fragmentem zmodernizowanych bulwarów nadwiślańskich. Dzięki tej inwestycji chcieliśmy przywrócić promenadzie świetność, którą jej nadał Prezydent Stefan Starzyński. Bulwary położone na lewym brzegu rzeki to miejska alternatywa spędzania czasu nad rzeką, która uzupełnia bogatą ofertę nadwiślańskich plaż i naturalnej ścieżko położnej po praskiej stronie Wisły. Mam nadzieję, że warszawiacy będą chętnie korzystali z tego miejsca – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Wzdłuż Wisły warszawiacy będą mogli przechadzać się nowym deptakiem, powstała także ścieżka rowerowa. Wyremontowana promenada oraz przejścia podziemne są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Impreza z okazji oddania do użytku bulwarów będzie wzbogacona licznymi atrakcjami i potrwa aż do godz. 21.00.

- Odbiory techniczne zakończone. Mamy pozwolenie na użytkowanie. W niedzielę zapraszamy warszawiaków na spacer. - powiedziała WawaLove.pl Agnieszka Kłąb z biura prasowego stołecznego ratusza .

d2of7zl

Przez całą niedzielę będzie się odbywać zabawa Nadwiślański Rejs. Do wspólnego świętowania zaprosi także Teatr Akt, który przeniesie warszawiaków w czas wspomnień i zaprezentuje nadwiślańskie bulwary w stylu retro.

Przygotowano także liczne atrakcje na wodzie:

- Rejsy po Wiśle – bezpłatna przeprawa między dwoma brzegami na drewnianych łodziach tradycyjnych
- Regaty, pokazy, wyścigi wioślarskie
- Pokaz kajakarzy z Fundacji KIM – pływanie synchroniczne. Prezentacja kajaków amatorskich i wyczynowych (śródlądowych i morskich)
- Pokazy kajakowe Fundacji AVE. Kajakowa masa krytyczna zatrzyma się przy bulwarach. Mini wyścig o Kotwicę Powstania.

W niedzielę 2 sierpnia, na specjalnej scenie zlokalizowanej przy ul. Boleść wystąpią też Janek Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne. Dodatkowych atrakcji urzędnicy nie zdradzają, ale serdecznie zachęcają wszystkich mieszkańców Warszawy do uczestnictwa w tej imprezie. Z jej szczegółowym programem można zapoznać się tutaj .

d2of7zl
d2of7zl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2of7zl
Więcej tematów