Trwa ładowanie...

"To bezprawie". Gronkiewicz-Waltz straszy urzędników prokuraturą

Jak prezydent Warszawy dowiedziała się o zajęciu rachunku przez Urząd Skarbowy?

"To bezprawie". Gronkiewicz-Waltz straszy urzędników prokuraturą
d3loasf
d3loasf

- To jest bezprawie - przekonywała Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas konferencji prasowej. Chodzi o zajęcie ponad 12 tys. złotych z prywatnego rachunku prezydent Warszawy przez Urząd Skarbowy. Chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach.

- To jest akcja polityczna, która ma na celu zasłonięcie tej całej afery billboardowej. Ja jako organ nadzorujący z mocy prawa zaczęłam postępowanie nadzorcze. Zwróciłam się w tym zakresie do wicepremiera Glińskiego - powiedziała dziennikarzom Gronkiewicz-Waltz. Dodała również, że zawiadomi prokuraturę o przekroczeniu uprawnień przez "zarówno organ kierujący, jak i egzekucyjny". Jej zdaniem urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości popełnili przestępstwo.

- Przyjdą takie czasy, że pieniądze (zajęte przez Urząd Skarbowy - przyp. red) z odsetkami będą musiały wrócić na moje konto - zarzekała się Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Na koniec jeden z dziennikarzy zapytał, kiedy prezydent zorientowała się, że pieniądze zniknęły z konta. - Płacę kartą i nie otrzymuję codziennie dnaych na temat stanu konta - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

d3loasf

Gronkiewicz-Waltz została dotąd ukarana sześć razy, grzywnami w wysokości po 3 tys. zł, za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji. Na początku września komisja oddaliła wnioski prezydent Warszawy o uchylenie czterech grzywien - na łączną kwotę 12 tys. zł - za jej niestawiennictwa na wcześniejszych rozprawach.

Przypomnijmy, 15 września Urząd Skarbowy dokonał egzekucji należności wynikających z tych właśnie grzywien; chodzi o niestawiennictwo na rozprawach dotyczących nieruchomości Twarda 8 i 10, Chmielna 70 i Sienna 29. Komisja decyzje o nałożeniu grzywien wydała 29 czerwca (dwie pierwsze nieruchomości), 13 lipca i 31 lipca. Wezwania do dobrowolnego uiszczenia grzywny prezydent Warszawy doręczono - w dwóch pierwszych sprawach - 1 sierpnia, w dwóch kolejnych - 11. Z kolei 11 września - jak wynika z informacji PAP - przewodniczący komisji wystąpił z wnioskiem w wszczęcie postępowania egzekucyjnego.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Afera z przejęciem rachunku. Hanna Gronkiewicz-Waltz zabrała głos

d3loasf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3loasf
Więcej tematów