Trwa ładowanie...

"The Wall Street Journal" chwali Warszawę!

"Miasto w modernistycznym stylu", "artyści na każdym rogu ulicy"

"The Wall Street Journal" chwali Warszawę!
d3ym5o5
d3ym5o5

Jeden z ważniejszych dzienników na świecie opisuje Warszawę jako miasto bardzo rozwojowe, które umiało w odpowiednim momencie znaleźć swoją szansę na lifting. W artykule "Warsaw's Invigorating Face-Lift" Marynia Kruk w miłych słowach pisze o stolicy.

W okresie przed Euro 2012 miasto dostało szansę, by pokazać się w nowym świetle, zrobić porządek z drogami, hotelami i dworcami - czytamy w "The Wall Street Journal". - Największą siłą stolicy jest jej modernistyczna architektura, która daję temu miastu niesamowitą energię.

Gazeta chwali też rewitalizację architektury powstałej w latach PRL-u. Jako przykład daje okolice dworca PKP Powiśle. Gazeta pisze również ciepło o stołecznych lokalach, jak Plan B, Beirut Hummus & Music Bar czy bar Tektura.

"The Wall Street Journal" opisuje też nasze miasto, jako miejsce, gdzie "można znaleźć artystę na każdym rogu ulicy". W artykule opisane są "muzyczne" pasy dla pieszych przy Emilii Plater, palma Rajkowskiej na rondzie de Gaulla i murale kolektywu Vlepvnet.

d3ym5o5

Bardzo nam miło. Cały artykuł można znaleźć TUTAJ .

d3ym5o5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ym5o5
Więcej tematów