Trwa ładowanie...

Tęcza w New York Timesie

Co o kontrowersyjnej warszawskiej instalacji pisze amerykański dziennik?

Tęcza w New York Timesie
d14aju9
d14aju9

Tęcza szybko zmieniła się w olbrzymi test Rorschacha dla mieszkańców - pisze New York Times o warszawskiej instalacji przy placu Zbawiciela. Praca Julity Wójcik, która w swoim założeniu miała być pozbawiona wszelkiego przekazu politycznego,* stała się częścią wojny wokół homoseksualizmu, która toczy się w jednym z najbardziej katolickich krajów Europy*, zauważa amerykański dziennik.

New York Times poświęca warszawskiej tęczy obszerny artykuł. Pisze o jej historii, kontrowersjach, pożarach, ale także jest punktem wyjścia do dyskusji nad homofobią Polaków. Nie zapomniano także o niedawnej wypowiedzi Lecha Wałęsy, że geje i lesbijki w Sejmie powinni siadać w ostatnich rzędach, za murem.

Miasto się rozwija, potrzebuje nowych symboli - mówi Joanna Rajkowska, która stworzyła palmę na rondzie de Gaulle'a. Tej instalacji artystycznej New York Times także poświęca trochę uwagi. Tęcza jest pewnego rodzaju świadectwem - mówi Marcin Malenczyk, właściciel Cafe Karmy działającej przy placu Zbawiciela - to dobrze, że miała swojego przygody.

Zobaczcie, co jeszcze pisze o tęczy New York Times .

d14aju9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14aju9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj