Trwa ładowanie...

Teatr Wysokich Napięć - nowa atrakcja w CNK

Zobaczymy tam pioruny i dotkniemy prądu...

Teatr Wysokich Napięć - nowa atrakcja w CNK
d2599m2
d2599m2

W zeszłym roku aż 1,185 mln osób odwiedziło Centrum Nauki Kopernik , jednakże placówka wciąż uatrakcyjnia swoją ekspozycję.* W styczniu CNK otworzyło nowe miejsce, które można odwiedzić w ramach normalnego biletu na inne wystawy*. Teatr Wysokich Napięć znajduje się w galerii "Świat w ruchu" na I piętrze.

Prąd w Koperniku to nie nowość. Od dawna możemy przechadzać się alejką Faradaya, odkryć drabinę jakubową, samodzielnie dostarczyć napięcia domowej elektrowni czy „najeżyć” ferromagnetyczną ciecz. Teraz uliczka ta zaprowadzi nas do zupełnie nowego miejsca, ukrytego za blaszanymi drzwiami - pisze CNK. W Teatrze Wysokich Napięć zobaczymy pioruny, dotkniemy prądu i poznamy szereg zasad rządzących elektromagnetyzmem. Zamknięci w klatce Faradaya, bezpiecznie przetrwamy ten niecodzienny spektakl.

W rolach głównych występują: generator Van de Graaffa oraz* urządzenie, przy którym włosy stają dęba, wiatraki się kręcą, a metalowe przedmioty przesuwają się*. Zobaczymy także eksponaty plazmowe, kule oraz rury plazmowe, w których można obserwować wyładowania elektryczne w gazach. W styczniu odbywa się zwiedzanie testowe Teatru Wysokich Napięć.

d2599m2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2599m2
Więcej tematów