Trwa ładowanie...

Tarcza antykryzysowa. Ludzie Gowina chcą okrągłego stołu z Rafałem Trzaskowskim

Członkowie Porozumienia Jarosława Gowina chcą rozmawiać z władzami Warszawy o wypłatach z rządowej tarczy antykryzysowej. Ich zdaniem miasto powinno działać szybciej.

Tarcza antykryzysowa. Ludzie Gowina chcą okrągłego stołu z Rafałem TrzaskowskimŹródło: PAP
d1h28m2
d1h28m2

W radzie miasta nie ma porozumienia, co do wypłat dla przedsiębiorców. Jest za to przewodnicząc rady, członek Porozumienia Lech Jaworski, którego zdaniem ratusz zwleka z wypłatami dofinansowań z tarczy antykryzysowej i pozostawił przedsiębiorców na lodzie.

Rafał Trzaskowski zwlekał z wypłatami dla przedsiębiorców?

W czwartek podczas konferencji prasowej, politycy Porozumienia zarzucali władzom Warszawy opieszałość w wypłatach środków pomocowych z rządowego programu antykryzysowego. Jaworski odniósł się do opublikowanych przez PAP danych, z których wynika, że w minioną środę urząd pracy zrealizował wypłaty dla jedynie 8% mikroprzedsiębiorców, którzy złożyli wnioski. Zdaniem przewodniczącego rady Warszawy, tak kiepski wynik jest konsekwencją zwłoki, z jaką Rafał Trzaskowski podejmował decyzję o skierowaniu do obsługi wniosków dodatkowych urzędników.

Porozumienie proponuje przedsiębiorcom zorganizowanie rozmów przy "okrągłym stole". Spotkanie miałoby polegać na przedstawieniu pomysłów przedsiębiorców na przyspieszenie procesu wypłat zapomóg z tarczy antykryzysowej. Radny Porozumienia z Bielan Jan Strzeżek powiedział na konferencji, że do rozmów zaprosi również prezydenta Rafała Trzaskowskiego i miejskich urzędników.

Zobacz także:Wybory 2020. Cezary Tomczyk pytany o komisarza w stolicy: Warszawa jest zabezpieczona

Ratusz odpowiada: Rafał Trzaskowski działał natychmiastowo

W oficjalnym komunikacie urzędu miasta pada odpowiedź na zarzuty członków Porozumienia. Według prezydent Warszawy podjął natychmiastową decyzję o skierowaniu dodatkowych urzędników do obsługi wniosków. - Ta decyzja została podjęta niemal od razu po otrzymaniu informacji o lawinowym napływie wniosków. Informujemy, że każdy pracownik musiał być w pierwszej kolejności przeszkolony. Szkolenia były realizowane zgodnie z reżimem sanitarnym tj. po 2 osoby w pomieszczeniu, co wydłużało cały proces szkoleń. Łącznie z urzędu oddelegowano 150 dodatkowych osób - czytamy w komunikacie.

d1h28m2

Urzędnicy poinformowali również, że dotychczas wypłacono już ponad połowę wszystkich pieniędzy, które przypadły na Warszawę w ramach tarczy antykryzysowej. Dotychczas wpłynęło ponad 114 wniosków o rządowe dofinansowanie.

W komunikacie zwrócono również uwagę, że "okrągły stół" z przedsiębiorcami miał już miejsce. Zorganizowany został z inicjatywy wiceprezydenta Michała Olszewskiego przy współpracy z Unią Metropolii Polskich. W ramach rozmów ustalono między innymi obniżkę czynszów w lokalach miejskich, ulgi podatkowe, zwolnienia z opłat lokalnych i ulgi na spłatę należności. Ponadto przedsiębiorcy mogą skorzystać z bezpłatnego doradztwa księgowego, biznesowego i prawnego w formie online.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1h28m2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h28m2
Więcej tematów