RegionalneWarszawaTak będzie wyglądać nowa Towarowa? (WIZUALIZACJE)

Tak będzie wyglądać nowa Towarowa? (WIZUALIZACJE)

Sześć zespołów przedstawi swoje koncepcje.

Tak będzie wyglądać nowa Towarowa? (WIZUALIZACJE)

07.03.2016 11:05

Jak projektować miasta, by mieszkali w nich szczęśliwi ludzie? Co zrobić, by mieli na to wpływ przede wszystkich ich mieszkańcy? Jak budować relacje z władzami samorządowymi, deweloperami i aktywistami miejskimi? O tym – na przykładzie warszawskiej ulicy Towarowej – już 12 marca o godz. 17:00 w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wolskie Centrum Kultury zaprasza na prezentację sześciu koncepcji zagospodarowania ulicy Towarowej, debatę o przestrzeni wspólnej oraz premierę instalacji interaktywnej Wojtka Blecharza, inspirowanej dźwiękami miasta. Wstęp wolny.

Sześć interdyscyplinarnych zespołów projektowych od listopada 2015 r. opracowywało pomysł na zagospodarowanie warszawskiej ulicy Towarowej. Równolegle odbywały się także konsultacje społeczne z mieszkańcami i pracownikami tego obszaru Woli. Czas, by opowiedzieć o ich efektach.

Pokój, w którym można znaleźć schronienie przed miejskim zgiełkiem. Inspirowany zaniedbanymi i nieatrakcyjnymi obszarami Warszawy, jest miejscem spotkania ludzi, chcących poobcować ze sobą i dźwiękiem.Audioroom. Premiera podczas Snu o Towarowej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zaprasza Wojtek Blecharz.

Posted by Nowa Towarowa on 2 marca 2016

12 marca (sobota) o godz. 17:00 w Muzeum Powstania Warszawskiego interdyscyplinarne zespoły projektowe, władze miasta, eksperci z Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, aktywiści miejscy i mieszkańcy Warszawy będą wspólnie rozmawiać o przyszłości ulicy Towarowej. Dyskusję poprzedzą kilkuminutowe prezentacje wygłoszone przez autorów każdej z koncepcji, a wizualizacje ich pomysłów będzie można obejrzeć podczas zaaranżowanej specjalnie na ten dzień wystawy.

Audioroom z dźwiękami miasta

Sen o Towarowej to także premiera instalacji interaktywnej Wojtka Blecharza, znanego polskiego kompozytora i oboisty. Audioroom to metaforyczna oaza dźwięku – miejsce, w którym można znaleźć schronienie przed miejskim zgiełkiem. Inspirowana zaniedbanymi i nieatrakcyjnymi obszarami Warszawy, jest miejscem spotkania ludzi, chcących poobcować ze sobą i dźwiękiem. - Uważne słuchanie, głębokie nasłuchiwanie, wsłuchiwanie się w siebie staje się deficytową czynnością w społeczeństwie rozkojarzonym i bombardowanym zmultiplikowanymi bodźcami – zauważa Blecharz.

Do pokoju dźwięków zaprojektowanego przez artystę będzie można wejść tylko 12 marca w Hali B Muzeum Powstania Warszawskiego. Wiosną bryła stanie się elementem warszawskiej przestrzeni miejskiej.

Czym jest Nowa Towarowa?

Nowa Towarowa to wspólne działanie Wolskiego Centrum Kultury, Miasta Stołecznego Warszawa, Muzeum Warszawy, Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz dwóch firm: Ghelamco i Skanska.

Nowa Towarowa łączy potencjał wiedzy architektów, urbanistów, socjologów, ekonomistów oraz mieszkańców Warszawy. Poprzez cykl warsztatów eksperckich, a także warsztatów i konsultacji społecznych zostanie przeprowadzony proces budowania nowej tożsamości rejonu ulicy Towarowej dzięki wydobyciu najcenniejszych elementów identyfikacji przestrzennej i społecznej tej części Warszawy.

Obraz
Obraz
Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)