Trwa ładowanie...

Szybsze pociągi na Centralnej Magistrali Kolejowej

Prace były finansowane z funduszy europejskich.

Szybsze pociągi na Centralnej Magistrali Kolejowej
d1ivneh
d1ivneh

Szybciej i bezpieczniej na Centralnej Magistrali Kolejowej. Zakończyła się przebudowa fragmentów najszybszej trasy w Polsce. Polegała ona na likwidacji przejazdów drogowo-kolejowych i budowie bezpiecznych wiaduktów - informuje radio RDC.

Prace były finansowane z funduszy europejskich. Dzięki inwestycji, pociągi kursujące z Warszawy do Krakowa i Katowic będą mogły rozwinąć prędkość na dłuższym odcinku, niż dotychczas.

Jednak, jak mówi RDC prezes Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel, na duże przyspieszenie trzeba będzie poczekać do końca przyszłego roku. Trwają inwestycje, które spowodują, że na przełomie 2017 i 2018 roku odcinek, po którym pociągi jadą z prędkością 200 kilometrów na godzinę, wydłuży się do 250 kilometrów. Chodzi zarówno o Centralną Magistralę Kolejową, jak i trasę z Warszawy do Gdańska. Chodzi między innymi o likwidację niektórych przejazdów drogowo-kolejowych, a także montaż nowoczesnego systemu zarządzania ruchem.

Łącząc Europę

Pieniądze na tę inwestycję pochodzą z unijnego programu „Łącząc Europę”. Jak mówi wiceminister rozwoju Witold Słowik, w najbliższym czasie rozpocznie się realizacja kolejnych inwestycji z unijnym wsparciem. Wszystkie dotyczą poprawy jakości infrastruktury. Chodzi między innymi o połączenie Warszawy z portami morskimi, a także połączenie kolejowe Bydgoszczy z zachodem kraju.

Wszystkie inwestycje finansowane z programu „Łącząc Europę” muszą być zrealizowane do 2020 roku.

d1ivneh

Źródło: (rdc)

d1ivneh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ivneh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj