Trwa ładowanie...

Szpital Praski wprowadził wegetariańskie menu. "Pacjent sam decyduje, co chce na obiad"

Kuchenne rewolucje w warszawskiej lecznicy.

Szpital Praski wprowadził wegetariańskie menu. "Pacjent sam decyduje, co chce na obiad"
dwhwfix
dwhwfix

*W pilotażowym programie żywienia na oddziale ginekologii i położnictwie Szpitala Praskiego wprowadzono zestawy wegetariańskie. Ponadto pacjenci sami zdecydują, co chcą na obiad. *
Gulasz warzywny, krem z brokułówbrokułów i kasza gryczana - to jedna z dwóch propozycji obiadowych dla leczących się w szpitala p. w. Przemienienia Pańskiego. Lecznica wprowadziła właśnie specjalne, bezmięsne zestawy. - To część modernizacji szpitala - wyjaśnia WawaLove.pl Marta Sawko, dyrektor administracyjno-techniczny placówki.

Wegetariańskie menu to nie wszystko. Pacjenci będą sami decydowali, co chcą zjeść. - Do wyboru będą mieli trzy zestawy dań. Rano wybiorą, co chcą zjeść na obiad - mówi nasza rozmówczyni. Pytana skąd pomysł na takie, kuchenne rewolucje, dyr. Sawko mówi, że stało się tak głównie za sprawą sugestii pacjentów. - Szpital Praski ma swoją własną kuchnię i raczej był do tej pory chwalony za posiłki - podkreśla rozmówczyni WawaLove.pl. I dodaje, że często pacjenci zapominają powiedzieć o swoich preferencjach dietetycznych, a potem, przy podawaniu posiłków okazuje się, że jest problem. - Teraz rano zdecydują nie tylko o tym, co chcą zjeść, ale również o tym, czy posiłek ma być bezmięsny.

Wprowadzenie wegetariańskiego menu to kolejna część modernizacji szpitala na Pradze Północ. - Zaczęto od remontów budynku, modernizacji oddziałów, a teraz zajmujemy się sprawami "okołomedycznymi" - mówi Sawko. I podkreśla, że jeśli pilotażowy program się sprawdzi, zostanie rozszerzony na inne oddziały. - Pacjenci, nie tylko wegetarianie, są zmianami zachwyceni - mówi dyrektor administracyjna.

dwhwfix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwhwfix
Więcej tematów