Trwa ładowanie...

Szczyt NATO: Wokół Narodowego stanie betonowy mur!

Policja zamówiła już płyty betonowe o wysokości co najmniej 2,5 metra, które mają być ze sobą "trwale połączone". Muszą być na tyle ciężkie, by nie można było ich przesuwać.

Szczyt NATO: Wokół Narodowego stanie betonowy mur!
dmnl8td
dmnl8td

W trakcie szczytu NATO w Warszawie PGE Narodowy zamieni się w twierdzę. Obiekt w którym będą obradować przywódcy Sojuszu z 28 krajów członkowskich oraz państw partnerskich ma zostać ogrodzony wysokim, betonowym murem - informuje radio RMF.

Policja zamówiła już płyty betonowe o wysokości co najmniej 2,5 metra, które mają być ze sobą "trwale połączone". Muszą być na tyle ciężkie, by nie można było ich przesuwać - informuje dziennikarz RMF. Wykonawca musi zbudować trzy bramy.

1,5 km betonowego płotu!

W warunkach przetargu napisano także, że konstrukcja tego solidnego płotu ma uniemożliwiać obserwowanie tego, co dzieje się w wygrodzonej części "nawet po podstawieniu podestu".Długość zamówionego muru to półtora kilometra. Musi być gotowy już 4 lipca. Demontaż ma nastąpić tuż po szczycie. Oprócz betonowego muru, dostępu do stadionu będą chronić też metalowe barierki.

Szczyt NATO w Polsce odbędzie się 8 i 9 lipca. Przywódcy państw i rządów prawdopodobnie będą rozmawiali o zagrożeniach ze Wschodu i Południa, a także o dalszym rozszerzaniu Sojuszu. W czasie szczytu w stolicy będzie zakaz spontanicznych zgromadzeń. To w związku z rosnącym zagrożeniem terrorystycznym na świecie.

dmnl8td

Podczas trwania szczytu funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu będą mogli rejestrować obraz i dźwięk. Materiał, który nie będzie zawierał dowodów popełnienia przestępstwa lub wykroczenia zostanie zniszczony po upływie maksymalnie 30 dni. W lipcu, w Warszawie, zostanie wzmocniona również obrona powietrzna - dodaje radio rmf. W pewnych rejonach loty zostaną ograniczone lub zakazane.

Źródło: (rmf.fm)

dmnl8td
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmnl8td
Więcej tematów