Trwa ładowanie...

Symulacja wielkiego karambolu na POW!

Udział weźmie policja, straż pożarna, ratownicy medyczni i służby drogowe, a nawet helikopter!

Symulacja wielkiego karambolu na POW!
d4a4uqm
d4a4uqm

Symulacja karambolu na Południowej Obwodnicy Warszawy to pierwsze ćwiczenia służb ratowniczych na tak dużą skalę. Ćwiczenia odbędą się w piątek, 9 maja w godzinach od 11.00 do 12.00 na Południowej Obwodnicy Warszawy (S2/S8 - węzeł Opacz). Ci, którzy się wybiorą, będą mogli - oprócz symulacji - zobaczyć także pobliskie, drogowe laboratorium.

Scenariusz ma wyglądać następująco: Na stojącą grupę samochodów najadą kolejne. Bilans: 5 rozbitych aut i 15 poszkodowanych. W jednym z samochodów dojdzie do rozszczelnienia baku, wskutek czego na jezdnię wycieknie olej napędowy. Zacznie się akcja ratunkowa". Organizatorzy w realizacji wykorzystają pięć rozbitych pojazdów. Role poszkodowanych odegra grupa statystów ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i Warszawskiej Akademii Medycznej.

Skala przedsięwzięcia jest ogromna. W akcji ratowniczej wezmą udział jednostki straży pożarnej dysponujące specjalistycznym sprzętem (w tym do ratownictwa chemicznego), policji oraz służby drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ze względu na liczbę ofiar, pomoc medyczna udzielana będzie w specjalnie rozstawionym namiocie, a najcięższe ofiary transportowane będą śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

d4a4uqm

Pojawią się samochodowe wraki, ofiary, ratownicy medyczni udzielający pierwszej pomocy, straż pożarna rozcinająca zgniecione wozy i policja dokonująca czynności procesowych na miejscu zdarzenia.

Organizatorzy chcą, by szokujące obrazy przemówiły do wyobraźni widzów. Symulacja jest jednak świetną okazją do ćwiczeń dla wszystkich służb.

Węzeł „Opacz” znajduje się w ciągu drogi ekspresowej S2 na odcinku węzeł Konotopa – węzeł Lotnisko. Mapę dojazdu znajdziecie poniżej.

d4a4uqm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a4uqm
Więcej tematów