Trwa ładowanie...

Symbol warszawskiej Pragi do remontu. Znika część Bazaru Różyckiego [ZDJĘCIA]

Na Bazar Różyckiego wjechał ciężki sprzęt. Tym samym rozpoczął się pierwszy etap prac związanych z modernizacją praskiego targowiska. Z placu znika charakterystyczna zabudowa. Ratusz zapewnia jednak, że nie na zawsze.

Symbol warszawskiej Pragi do remontu. Znika część Bazaru Różyckiego [ZDJĘCIA]Źródło: PAP, fot: Piotr Nowak
d2z9vy9
d2z9vy9

Urząd Miasta w Warszawie opublikował plany przebudowy Bazaru Różyckiego. Zamieszczone na stronie ratusza wizualizacje pokazują widok od wjazdu oraz alejki ze stoiskami handlowymi. Na wszystkich szkicach widać zielone, charakterystyczne budki.

Ratusz zapewnia, że na popularnym bazarze pojawią się nowe pawilony handlowe, zielony skwerek i plac zabaw. Rafał Trzaskowski ocenił, że modernizacja Bazaru Różyckiego, która jest wpisana do Programu Rewitalizacji Pragi, to jeden ze strategicznych celów miasta.

Remont Bazaru Różyckiego będzie przeprowadzony w dwóch etapach. Dlaczego? Jak zapewniają urzędnicy, chcą by "handel mógł być prowadzony bez utrudnień".

d2z9vy9

Zobacz też: Beata Mazurek skrytykowała PO. Małgorzata Kidawa-Błońska jej odpowiedziała

Teren popularnego targowiska przy ul. Targowej na Pradze składa się z dwóch części. Jedna należy do miasta, a druga - do spadkobierców Juliana Różyckiego.

Przebudowa rozpoczęła się na działce należącej do Warszawy. Ciężki sprzęt, który rozbiera kolejne pawilony handlowe, wjechał na teren znajdujący się za Muzeum Pragi. Kupców przeniesiono na tymczasowe targowisko, czyli do budek znajdujących się bliżej ul. Brzeskiej.

d2z9vy9

Tamten teren zostanie zmodernizowany w drugiej kolejności. Po zakończeniu remontu na Bazarze Różyckiego oprócz 44 nowych stoisk handlowych pojawią się zielony skwer oraz plac zabaw.

Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

– W sąsiedztwie z powodzeniem działają Muzeum Pragi oraz Centrum Kreatywności Targowa, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców i przedsiębiorców. Teraz powstaje nowoczesne miejsce targowe. Na tym nie koniec zmian - zapowiedział prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski przypomniał, że kolejnymi inwestycjami w tej części miasta będzie nowe zagospodarowanie całego kwartału ulic: Targowa-Ząbkowska-Brzeska-Kijowska.

d2z9vy9

Na razie urząd i wykonawcy skupiają się na Bazarze Różyckiego. Popularne nie tylko na Pradze miejsce ma zyskać nowe oblicze do końca tego roku.

Ratusz podał, że całkowity koszt inwestycji to 5,8 mln zł. Modernizacja dotyczy tylko części bazaru, który jest na działce należącej do miasta. Z powodu braku porozumienia ze spadkobiercami, nie udało się przygotować spójnej rewitalizacji całego Bazaru Różyckiego.

Źródło: UM Warszawa

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2z9vy9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z9vy9
Więcej tematów