Trwa ładowanie...

Sylwestrowa noc. Policja: "Spokojniej niż zwykle"

Funkcjonariusze interweniowali głównie w związku z zakłóceniami ciszy nocnej

Sylwestrowa noc. Policja: "Spokojniej niż zwykle"
d24zyvc
d24zyvc

Podczas minionej doby na stołecznych drogach doszło do ponad 100 kolizji oraz 5 wypadków drogowych, w których rannych zostało 7 osób. Funkcjonariusze zatrzymali 12 nietrzeźwych kierowców.

Poważnym zdarzeniem drogowym ubiegłej nocy był wypadek przy ul. Hynka, w którym brało udział 4 pojazdy. 3 osoby trafiły do warszawskich szpitali, a jedna z uczestniczek zdarzenia była pod wpływem alkoholu. W czasie badania okazało się że ma prawie 1.4 promila.

Stołeczni policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców Warszawy oraz wszystkich osób witających Nowy Rok w stolicy. - Sylwester minął spokojnie, a funkcjonariusze interweniowali głównie w związku z zakłóceniami ciszy nocnej - poinformowali mundurowi. Wszyscy witający Nowy Rok bawili się pod opieką policjantów. - Biorąc pod uwagę specyfikę tej nocy - setki tysięcy osób bawiących się na placach i ulicach, w tym na imprezie plenerowej przed Pałacem Kultury i Nauki, funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych oraz incydentów z fajerwerkami - dodają policjanci z KSP .

Najpoważniejszym zdarzeniem ubiegłej doby z terenu stołecznego garnizonu był pożar domu jednorodzinnego w Łomiankach . Tam wczoraj przed godz. 14.00 najprawdopodobniej doszło do zapalenia się materiałów pirotechnicznych przechowywanych na terenie posesji. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba, w sprawie tej prowadzone jest śledztwo, które wyjaśni okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

- Dzisiaj wiele osób będzie wracało do domów po sylwestrowych imprezach. Apelujemy do kierowców o rozważną jazdę i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu - informują policjanci. O tym, Ile czasu musi upłynąć, nim po spożyciu alkoholu usiądziemy za kierownicą, przeczytacie tutaj .

d24zyvc

W całej Polsce zatrzymano 151 nietrzeźwych kierowców, doszło do 65 wypadków w których zginęło 7 osób a 86 zostało rannych - informuje Komenda Główna Policji. Mundurowi przyznają, że choć statystyki nie są idealne, to w porównaniu do lat minionych Sylwester w Polsce był spokojny.

d24zyvc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24zyvc
Więcej tematów