Trwa ładowanie...

SWPS uniwersytetem! Jako pierwsza prywatna uczelnia w Polsce

Szkoła będzie się teraz nazywać SWPS Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny

SWPS uniwersytetem! Jako pierwsza prywatna uczelnia w Polsce
dypytc5
dypytc5

Mamy kolejny uniwersytet w Warszawie! 1 czerwca Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej przekształci się w uniwersytet, a pełną jej nazwą będzie SWPS Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny, w skrócie Uniwersytet SWPS.* To pierwsza prywatna uczelnia w Polsce, która staje się uniwersytetem.*

Wymogiem w tej kwestii jest posiadanie co najmniej *sześciu uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora.* SWPS osiągnął już ten pułap - ma 6 uprawnień do nadawania tego stopnia w 5 dyscyplinach (psychologii, kulturoznawstwie, socjologii, prawie i literaturoznawstwie) .

- Założycielom SWPS zależało na stworzeniu akademickiej uczelni, z której pracownicy i studenci byliby dumni, i z którą by się w pełni utożsamiali. Kamieniem węgielnym SWPS przy jej tworzeniu było nastawienie na bardzo wysoką jakość dydaktyki i badań naukowych na poziomie światowym oraz pragnienie stworzenia bardzo dobrego zaplecza organizacyjnego. Takie założenie przyczyniło się do formowania kultury pracy, która przyciągała najlepszych. Spełnienie tych dążeń nie byłoby możliwe bez talentów i zaangażowania pracowników wszystkich działów oraz studentów SWPS - mówi prof. Andrzej Eliasz, Rektor.

dypytc5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dypytc5
Więcej tematów