Trwa ładowanie...

Swingowa potańcówka przy Krakowskim Przemieściu

Potańcówka towarzyszyć będzie organizowanym po raz pierwszy w Polsce warsztatom tańca Collegiate Shag - WSTĘP WOLNY

Swingowa potańcówka przy Krakowskim Przemieściu
d48psr9
d48psr9

30 sierpnia przy Krakowskim Przedmieściu 60a będzie można spotkać i poznać miłośników radosnego, swingowego tańca, muzycznie przenieść się w amerykańskie lata 20. i 30. XX wieku, a nawet nauczyć się kilku podstawowych kroków tańców, które przed wojną ściągały na parkiety setki tysięcy młodych ludzi! Muzyka, moda, taniec - czyli to, czym żyli na co dzień mieszkańcy dawnych Stanów Zjednoczonych - zostaną przywołane do życia w Skwerze (skwer Hoovera).

Potańcówka w ostatni weekend sierpnia towarzyszyć będzie organizowanym* po raz pierwszy w Polsce warsztatom tańca Collegiate Shag*. Collegiate Shag jest tańcem swingowym, który szczyt swojej popularności przeżywał w latach 30. w Stanach Zjednoczonych. Przez historyków określany jest mianem „tańca ulicznego” co oznacza, że z początku nie był nauczany w usystematyzowany sposób lecz rozwijał się sam, szczególnie w środowisku młodzieży szkolnej tamtych czasów. Shag został ustandaryzowany dopiero pod koniec lat 30. przez studio tańca Arthura Murreya. Jest tańcem energicznym, bardzo radosnym, przykuwającym uwagę, niekiedy wręcz karykaturalnym i przywodzącym na myśl stare, przedwojenne kreskówki!

Warsztaty Collegiate Shag poprowadzi doświadczona para instruktorska z Wilna: Arnas Razgūnas i Eglė Nemickaitė. Podczas imprezy goście będą mogli zapoznać się z tym niesamowitym tańcem i zobaczyć, jak wygląda na żywo.

d48psr9

Sobota, 30.08.2014
Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny
ul. Krakowskie Przedmieście 60a

Start:
20:00 - potańcówka na sali głównej Skweru (poziom -1)
Wstęp bezpłatny

d48psr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48psr9
Więcej tematów