Światowe Dni Młodzieży. W Warszawie można oglądać relikwie Piotra Frassatiego
Dni w Diecezjach potrwają od 20 do 25 lipca
Relikwie błogosławionego Piotra Jerzego Frassatiego dotarły do Warszawy. Trumna z jego doczesnymi szczątkami w asyście policjantów i strażaków została wystawiona w kościele Dominikanów na Służewie. Tu zaplanowano kilka mszy, konferencji i całonocne czuwanie.
- Błogosławiony Piotr Frassati jest patronem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - mówi dominikanin ojciec Dariusz Kantypowicz. Zakonnik zwraca uwagę, że to pierwsza taka pielgrzymka. Relikwie z katedry w Turynie, przez Austrię i Słowację, przez wiele polskich miast dotrą na ŚDM do Krakowa. Od 23 lipca będą w krakowskim kościele Dominikanów.
Piotr Frassati urodził się w 1901 roku. Był synem senatora i założyciela włoskiej gazety La Stampa. Zmarł w wieku 24 lat po zarażeniu się chorobą Heinego-Medina od biednego, którym się opiekował. W 1990 roku papież Jan Paweł II beatyfikował Włocha.
Relikwie zostały wystawione o godz. 11.30. O 19.30 uroczystej mszy w klasztorze na Służewie będzie przewodniczył arcybiskup Henryk Hoser Do udziału w niej są zaproszeni są szczególnie wszyscy zaangażowani w organizację Światowych Dni Młodzieży. Następnego dnia relikwie Piotra Frassatiego będą przewiezione do kościoła akademickiego świętej Anny przy Krakowskim Przedmieściu.
Poprzedzające Światowe Dni Młodzieży Dni w Diecezjach, jakie odbędą się w stolicy potrwają od 20 do 25 lipca. Oblicza się, że do Warszawy może przyjechać nawet 30 tys. pielgrzymów. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła podczas czwartkowej konferencji, że do Warszawy przyjadą goście z tak odległych krajów jak Ghana, Filipiny, Indonezja, Kostaryka czy Wybrzeże Kości Słoniowej. Wspierać ich będzie ponad 750 wolontariuszy. Będzie można ich spotkać w najważniejszych punktach miasta: na lotnisku, dworcach kolejowych, w pobliżu atrakcji turystycznych i kościołów, które będą zwiedzać goście.