Trwa ładowanie...

Światowe Dni Młodzieży. W Warszawie można oglądać relikwie Piotra Frassatiego

Dni w Diecezjach potrwają od 20 do 25 lipca

Światowe Dni Młodzieży. W Warszawie można oglądać relikwie Piotra Frassatiego
de7auju
de7auju

Relikwie błogosławionego Piotra Jerzego Frassatiego dotarły do Warszawy. Trumna z jego doczesnymi szczątkami w asyście policjantów i strażaków została wystawiona w kościele Dominikanów na Służewie. Tu zaplanowano kilka mszy, konferencji i całonocne czuwanie.

- Błogosławiony Piotr Frassati jest patronem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - mówi dominikanin ojciec Dariusz Kantypowicz. Zakonnik zwraca uwagę, że to pierwsza taka pielgrzymka. Relikwie z katedry w Turynie, przez Austrię i Słowację, przez wiele polskich miast dotrą na ŚDM do Krakowa. Od 23 lipca będą w krakowskim kościele Dominikanów.

Piotr Frassati urodził się w 1901 roku. Był synem senatora i założyciela włoskiej gazety La Stampa. Zmarł w wieku 24 lat po zarażeniu się chorobą Heinego-Medina od biednego, którym się opiekował. W 1990 roku papież Jan Paweł II beatyfikował Włocha.

Relikwie zostały wystawione o godz. 11.30. O 19.30 uroczystej mszy w klasztorze na Służewie będzie przewodniczył arcybiskup Henryk Hoser Do udziału w niej są zaproszeni są szczególnie wszyscy zaangażowani w organizację Światowych Dni Młodzieży. Następnego dnia relikwie Piotra Frassatiego będą przewiezione do kościoła akademickiego świętej Anny przy Krakowskim Przedmieściu.

Poprzedzające Światowe Dni Młodzieży Dni w Diecezjach, jakie odbędą się w stolicy potrwają od 20 do 25 lipca. Oblicza się, że do Warszawy może przyjechać nawet 30 tys. pielgrzymów. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła podczas czwartkowej konferencji, że do Warszawy przyjadą goście z tak odległych krajów jak Ghana, Filipiny, Indonezja, Kostaryka czy Wybrzeże Kości Słoniowej. Wspierać ich będzie ponad 750 wolontariuszy. Będzie można ich spotkać w najważniejszych punktach miasta: na lotnisku, dworcach kolejowych, w pobliżu atrakcji turystycznych i kościołów, które będą zwiedzać goście.

de7auju
de7auju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de7auju
Więcej tematów