Trwa ładowanie...

Stulecie przyłączenia Woli do Warszawy. "Rocznicowe hasło wymyślił mieszkaniec dzielnicy"

Jury musiało dokonać trudnego wyboru.

Stulecie przyłączenia Woli do Warszawy. "Rocznicowe hasło wymyślił mieszkaniec dzielnicy"
d3q7l9c
d3q7l9c

Z okazji przypadającej w tym roku okrągłej rocznicy przyłączenia Woli do Warszawy, Urząd Dzielnicy planuje szereg imprez uświetniających to wydarzenie. Na początek wyłoniono hasło promujące nadchodzące stulecie, a propozycji było naprawdę sporo. Zwyciężyło: "Wola – bliska od dawna, wspólna od wieku".

– Podpisanie aktu włączenia części terenów dzisiejszej Woli do stolicy nastąpiło 8 kwietnia 1916 roku przez ówczesnego warszawskiego gubernatora. Dokładnie sto lat temu powiększono granice Warszawy, w wyniku czego obszar miasta powiększył się o 8 tys. ha. Było to wydarzenie o znaczeniu ekonomicznym i o dużym znaczeniu dla rozwoju urbanistyki miejskiej. Teraz chcemy upamiętnić to wydarzenie – powiedział burmistrz Krzysztof Strzałkowski.

"Wola - Bliska od dawna, wspólna od wieku" takie hasło będzie promować 100lecie stołeczności .

— KStrzalkowski (@KStrzalkowski)

Od początku grudnia mieszkańcy mogli nadsyłać swoje propozycje haseł i finalnie wpłynęło ich aż 55. Jedynym wymogiem był emocjonalny wydźwięk, który powinien nawiązywać do przypadających obchodów. Autorem zwycięskiego hasła jest mieszkaniec dzielnicy, Grzegorz Kur. Będzie ono teraz umieszczane m.in. w materiałach promocyjnych i w wydawnictwach okolicznościowych.

d3q7l9c
d3q7l9c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q7l9c
Więcej tematów