Trwa ładowanie...

Straż Miejska skontrolowała taksówki. "Nieprawidłowości w co drugiej"

W 16 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu

Straż Miejska skontrolowała taksówki. "Nieprawidłowości w co drugiej"
dmbxu37
dmbxu37

Blisko 1400 pojazdów świadczących usługi przewozowe typu „taxi" skontrolowali od początku roku warszawscy strażnicy miejscy. Nieprawidłowości stwierdzono w trakcie co drugiej kontroli, ale - jak podkreślają mundurowi - nie były one aż tak poważne jak w latach wcześniejszych.

Na 1391 skontrolowanych w okresie od stycznia do lipca 2016 r. pojazdów, nieprawidłowości stwierdzono w 722 przypadkach. Strażnicy mówią jednak o poprawie. - Dziś stwierdzony brak kasy fiskalnej bądź używanie atrapy jest rzadkością. W tym roku nie odnotowaliśmy na terenie Śródmieścia żadnego takiego przypadku. Odosobnione również są przypadki braku prawa jazdy, bądź posiadania nieważnych badań technicznych – mówi st. inspektor Piotr Rombel z Referatu ds. Starego i Nowego Miasta. – Zauważyliśmy również znaczną zmianę postrzegania kontroli przez taksówkarzy. Coraz częściej sami kierowcy taksówek zwracają nam uwagę na potrzebę działań kontrolnych. Zdarzają się sytuacje, kiedy taksówkarze, karani przez nas w przeszłości za różnego rodzaju uchybienia, podchodzą do nas na ulicy, żeby poinformować, że uregulowali już wszystkie kwestie prawne związane ze świadczeniem usług taksówkowych – podkreśla Rombel.

678 osób z mandatami

Najczęściej ujawnianą przez strażników nieprawidłowością jest brak identyfikatora, który zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być umieszczony w widocznym dla pasażera miejscu, a także braki w oznakowaniu pojazdów.

- Obserwujemy pozytywne zmiany, ale to nie oznacza, że nie ma konieczności prowadzenia dalszych kontroli. Są one szczegółowe. Sprawdzamy niezbędne dokumenty, które powinien posiadać kierowca świadczący legalne usługi taksówkowe. Weryfikujemy prawidłowość oznakowania pojazdów m.in.: oznakowanie taksówki w postaci żółto-czerwonego pasa w barwach Warszawy z numerem bocznym taksówki, naklejki z hologramem i numerem licencji taksówkarza oraz numerem rejestracyjnym pojazdu. Zwracamy uwagę czy wewnątrz pojazdu jest identyfikator oraz tabliczka informująca o cenie za przejazd – mówi st. inspektor Alfred Paplak z IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m. st. Warszawy

Mandatami ukarano 678 osób, wobec 28 kolejnych zastosowano środki oddziaływania wychowawczego, a w 16 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

dmbxu37
dmbxu37
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmbxu37
Więcej tematów