Trwa ładowanie...

Startuje festiwal filmowy Oko na Bałkany

Tym razem na ekranie Chorwacja!

Startuje festiwal filmowy Oko na Bałkany
d8i3m19
d8i3m19

To nie tylko filmy! Jutro rusza festiwal filmowy Oko na Bałkany. Odbędzie się on w dniach 23-27 stycznia w warszawskim kinie Luna . Tym razem na ekranie Chorwacja!

Po ubiegłorocznym festiwalu, poświęconym kinematografii Serbii, Oko na Bałkany zaprasza wielbicieli kultury bałkańskiej do Chorwacji. W programie znajdą się krótko- i długometrażowe metrażowe filmy fabularne, dokumenty oraz filmy reprezentujące Zagrzebską Szkołę Animacji.


*Zobacz także: Za darmo: Współczesne Kino Urugwajskie *

A poza ekranem? Wydarzenie specjalne:* unikatowa kolekcja plakatów filmowych z byłej Jugosławii, wieczór chorwacki, niespodzianki i konkursy.* Chorwacja to coś więcej niż ciepłe wspomnienia ze słońcem, winem i muzyką w tle. To niepowtarzalna okazja, by głębiej poznać kraj, z którym Polacy są tak emocjonalnie związani - mówią organizatorzy.

Kinematografia chorwacka to kinematografia młoda, lecz niezwykle różnorodna. Chorwaci przyglądają się sobie, swojej historii i światu – a zwłaszcza swojemu w nim miejscu. Większość filmowych produkcji koncentruje się na bieżących problemach zwykłych ludzi. Znaczącą rolę odgrywają odniesienia do sytuacji gospodarczej i społecznej. Powstają też filmy „lekkie”, komercyjne – popularność takich tytułow, jak „Sonia i Byk” (największy box office w historii chorwackiego kina) świadczy o tym, jak bardzo Chorwaci potrzebują oddechu i odpoczynku od problemów związanych zarówno z teraźniejszością, jak przeszłością.

d8i3m19

*Bilety na festiwal kosztują 12zł. Program znajdziecie TUTAJ . *


*Zobacz także: Za darmo: Kino Retro z Audrey Hepburn *

d8i3m19
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8i3m19
Więcej tematów