Trwa ładowanie...

Sprzedaż alkoholu w Warszawie. Są nowe przepisy

Będą kontrolować sklepy.

Sprzedaż alkoholu w Warszawie. Są nowe przepisy
d27wkxy
d27wkxy

Ważna wiadomość dla przedsiębiorców sprzedających alkohol. Jeśli do 31 stycznia z różnych przyczyn nie złożą oświadczenia lub nie wniosą opłaty za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, mają na to jeszcze 30 kolejnych dni. Weszły w życie nowe przepisy regulujące sprzedaż napojów alkoholowych.

Dotychczas przedsiębiorcy, którzy w ustawowych terminach nie wywiązali się z obowiązku złożenia oświadczeń o wartości sprzedanego alkoholu w roku poprzednim lub wniesienia opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, tracili zezwolenia na jego sprzedaż na okres 6 miesięcy. Nowe przepisy, które weszły w życie 1 stycznia br., dają im możliwość uzupełnienia zaległości w ciągu następnych 30 dni, jednak pod warunkiem uiszczenia dodatkowych opłat.

Kontrola oświadczeń o wartości sprzedaży napojów alkoholowych

Jednocześnie w lutym 2016 r. Prezydent m.st. Warszawy rozpocznie kontrole działalności gospodarczej przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych w zakresie prawidłowości składanych corocznie oświadczeń o wartości sprzedanego alkoholu w roku poprzednim. Na podstawie danych zawartych w oświadczeniu, wyliczana jest opłata roczna za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Ratusz chce ustalić, czy dane zawarte w oświadczeniu odzwierciedlają faktyczną wartość sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów w danym punkcie i w roku. Kontrole przeprowadzane będą po wcześniejszym zawiadomieniu przedsiębiorcy o zamiarze wszczęcia kontroli dotyczącej konkretnego punktu sprzedaży.

d27wkxy

W razie wykrycia nieprawdziwych danych w oświadczeniu, przedsiębiorca utraci zezwolenie i możliwość ubiegania się o kolejne przez okres trzech lat od dnia wydania decyzji cofającej zezwolenie. Cofnięcie zezwolenia dotyczyć będzie każdego przedsiębiorcy, który podawał nieprawdziwe dane w oświadczeniu (kwoty zawyżone lub zaniżone), niezależnie czy było to celowe działanie, czy nieumyślne.

d27wkxy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27wkxy
Więcej tematów