Trwa ładowanie...

Sprawdź swoją kondycję w 12 minut!

Test Coopera dla wszystkich na Ochocie i w Ursusie!

Sprawdź swoją kondycję w 12 minut!
d4fok2r
d4fok2r

Dwanaście minut wystarczy by sprawdzić swoją kondycję. 19 października, na stadionie RKS Skra oraz 25 października, w Ośrodku Sportu i Rekreacji Ursus odbywać się będzie jesienna edycja Testu Coopera. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Co to jest Test Coopera?
Test Coopera jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Pierwszy z jesiennych Testów Coopera odbędzie się w niedzielę, 19 października, na stadionie RKS Skra (ul. Wawelska 5). Próby prowadzone będą w godzinach 10.00 – 16.00. Dodatkowo odbędą się testy specjalne. O godz. 10.00 – będzie można pobiec z pływakami z sekcji pływackiej Legia Warszawa , o godz. 12.00 pobiegnie grupa Boot Camp , a o godzinie 15.00 drużyna futsalu AZS UW .

d4fok2r

Drugi test odbędzie się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Ursus (ul. Sosnkowskiego 5) w sobotę, 25 października, w godz. 10.00 – 15.30. Impreza stanowić będzie również inaugurację nowej bieżni lekkoatletycznej OSiR Ursus – oficjalne otwarcie o godz. 10.30. Wydarzeniu towarzyszyć będzie charytatywny turniej piłki nożnej, wyścig sztafet i wiele innych sportowych atrakcji. Więcej informacji tutaj .

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w teście należy zapisać się za pośrednictwem * formularza internetowego*. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Impreza otwarta jest dla wszystkich – niezależnie od płci, wieku i stażu biegowego.

Podczas rejestracji, uczestnicy mogą wybrać przedział w którym chcieliby wziąć udział w próbie. Starty odbywają się co dwadzieścia minut – o pełnej godzinie oraz dwadzieścia i czterdzieści minut po. W celu potwierdzenia rezerwacji należy przyjść najpóźniej 30 minut przed godziną, na którą została dokonana rezerwacja.

Osoby niepełnoletnie, aby wystartować w Teście muszą posiadać zgodę rodziców do uczestniczenia w wydarzeniu. Wystarczy wydrukować deklarację i poprosić opiekuna o jej podpisanie. Deklaracja dostępna jest tutaj .

d4fok2r

Wszyscy uczestnicy testu otrzymają certyfikat udziału, butelkę wody. Pierwszych 150 osób zarejestrowanych przez Internet otrzyma dodatkowo pamiątkową koszulkę.

Szczegółowe informacje i zapisy na www.testcoopera.pl

d4fok2r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fok2r
Więcej tematów