Trwa ładowanie...

Sprawca fałszywego alarmu bombowego w rękach policji. Dzwonił z Francji

Sprawa dotyczy incydentu z 11 maja. Mężczyzna zatelefonował do szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie z informacją o podłożonej bombie. W placówce znajdował się wtedy Jarosław Kaczyński.

Sprawca fałszywego alarmu bombowego w rękach policji. Dzwonił z FrancjiŹródło: Policja, fot: policja.waw.pl
d36y3fc
d36y3fc

46-letni obywatel Polski wykonał dwa połączenia z komórki, stawiając cały personel szpitala na nogi. Wszczęty przez niego alarm bombowy wymusił ewakuację kilku oddziałów, w tym pacjentów na intensywnej terapii. Po kilkugodzinnej akcji pirotechników udało się potwierdzić, że żadnego ładunku wybuchowego nie było.

Teraz już wiadomo, że poszukiwany przez stołecznych policjantów z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw przebywał w tym czasie na terenie Francji. Z tego właśnie kraju miał zadzwonić do szpitalnej placówki. Rachunek za tą międzynarodową rozmowę może być bardzo wysoki. Mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński/ Agencja Gazeta

Centralny Szpital Kliniczny MON w Warszawie

d36y3fc

Podejrzanego udało się namierzyć dzięki najnowszym policyjnym technikom. Polak mieszkający na stałe we Francji przyjechał niedawno do kraju, gdzie wpadł w ręce śledczych.

- W toku wykonywanych czynności procesowych przy 46-latku został zabezpieczony telefon komórkowy, z którego 11 maja łączono się ze szpitalem - potwierdza Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

W tym dniu na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego z Centralnym Szpitalem Klinicznym Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie przebywał prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący wywołania alarmu bombowego bez uzasadnionej przyczyny. Na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga decyzją sądu 46-latek został aresztowany na dwa miesiące.

d36y3fc

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ZOBACZ WIDEO Z ZATRZYMANIA:

d36y3fc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36y3fc
Więcej tematów