Trwa ładowanie...

Sprawa Kajetana P. Sąd Okręgowy zarządził obserwację psychiatryczną

"Podczas przesłuchania mężczyzna nie okazał skruchy:

Sprawa Kajetana P. Sąd Okręgowy zarządził obserwację psychiatryczną
d9siyd7
d9siyd7

Sąd Okręgowy w Warszawie zarządził w czwartek obserwację psychiatryczną Kajetana P., który w lutym zamordował kobietę. O taką obserwację wnioskowali w swej opinii biegli .

- Sąd zarządził badanie stanu zdrowia psychicznego podejrzanego Kajetana P., połączone z obserwacją sądowo-psychiatryczną w zakładzie leczniczym na oddziale psychiatrii sądowej szpitala w areszcie śledczym, na okres do 4 tygodni - poinformowała sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak, rzeczniczka SO ds. karnych. Postanowienie to nie jest prawomocne. Tydzień temu warszawska prokuratura okręgowa wystąpiła do sądu o obserwację P. Nie ujawniono szczegółów uzasadnienia wniosku.

Na wniosek obrońcy podejrzanego i podejrzanego SO wyznaczył też Kajetanowi P. innego obrońcę z urzędu, w miejsce uprzednio wyznaczonego (z którego P. zrezygnował). 27-letni Kajetan P . jest podejrzany o to, że na początku lutego zamordował lektorkę języka włoskiego Katarzynę J. na warszawskiej Woli. Ciało 30-latki, z odciętą głową, przewiózł do wynajmowanego mieszkania na Żoliborzu i podpalił. Tam odkryli je strażacy, wezwani do pożaru.

Mężczyzna uciekł i ukrywał się przez prawie dwa tygodnie. 17 lutego Kajetana P. zatrzymano w stolicy Malty , La Valletcie. Dzień później maltański sąd wydał zgodę na ekstradycję Kajetana P. i 26 lutego został on przewieziony do Polski.

d9siyd7

Podczas przesłuchania mężczyzna nie okazał skruchy . Z jego wyjaśnień wynika, że Katarzyna J. była przypadkową ofiarą. Mówił, że postanowił zabić człowieka "w ramach pracy nad sobą i walki ze słabościami". Telefon do kobiety znalazł na stronie internetowej z ogłoszeniami, ofertami korepetycji językowych; wybrał ją, bo nie zamieściła swojego zdjęcia.

W tej sprawie przesłuchano wszystkich świadków; jak informowała na początku marca prokuratura "dalszy bieg śledztwa zależy m.in. od tempa pozyskiwania opinii biegłych - w tym m.in. opinii traseologicznej, biologicznej, z mechanoskopii czy toksykologii". Za zabójstwo grozi kara dożywocia.

d9siyd7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9siyd7
Więcej tematów