Trwa ładowanie...

Spółka Port Praski wstydzi się ulicy Krowiej

Deweloper chce zmienić nazwę historycznej ulicy!

Spółka Port Praski wstydzi się ulicy Krowiej
dp521li
dp521li

Krowia to nieduża ulica znajdująca się na terenie Pragi Północ, przy Okrzei. W XIX w. mieściła się tu ubojnia bydła. Do niedawna ulica była zaniedbana i zarośnięta trawą. Teraz ma prowadzić do nowoczesnego kompleksu mieszkalno-biurowego budowanego przez spółkę Port Praski.

Spółka ta chce, aby nazwa ulicy Krowiej została zmieniona. Już raz taka inicjatywa nie doszła do skutku, a od śmierci Vaclawa Havla nie minęło 5 lat - to czas zalecany w takich sytuacjach. Do tego wątpliwe jest, aby nieżyjący prezydent Czech odwiedził kiedykolwiek te okolice.

Wydział infrastruktury odrzucił propozycję zamiany, ponieważ nazwa ulicy - Krowia jest historyczna. Sprawa jednak jest w toku, ponieważ radni nie są jednomyślni. Jedni uważają, że inwestor, który wydaje olbrzymie sumy w dzielnicy, zasługuje na rozważenie jego wizji - zwłaszcza, że zmiana nazwy ulicy Krowiej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Inni mówią, że ulica ta na dobre wpisała się już w historię Pragi i nie należy jej zmieniać.

Sprawa będzie omawiana na najbliższych sesjach rady dzielnicy Praga Północ. Jednak już dziś zarząd dzielnicy wyraził swoją negatywną opinię i prawdopodobnie podtrzyma ją.

dp521li

Słusznie?

dp521li
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp521li
Więcej tematów