Trwa ładowanie...

Śpiewak w obronie ogródków działkowych. "Ogrody muszą być objęte miejscowymi planami"

- Wszystkim, którzy boją się, że za chwilę chciwy deweloper zaleje ich ogródek betonem, którzy zastanawiają się, czy nie jest to ostatnie lato dla ich ogrodu działkowego chcę wyraźnie powiedzieć: nie obawiajcie się - przekonywał Jan Śpiewak.

Śpiewak w obronie ogródków działkowych. "Ogrody muszą być objęte miejscowymi planami"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jacek Marczewski
d1bdkmn
d1bdkmn

Kandydat "Wygra Warszawa" podczas czwartkowej konferencji zaprezentował program na rzecz ratowania i rozwoju stołecznych ogrodów działkowych.

Głównymi postulatami są:

  • Objęcie ogrodów mikroplanami zagospodarowania przestrzennego,
  • Poprawienie infrastruktury pozwalającej na otwarcie ogrodów dla wszystkich mieszkańców stolicy,
  • Działania na rzecz utworzenia w ogrodach Zielonych Centrów Aktywności Lokalnej.

Krzysztof Podlewski, prezes mazowieckiego okręgu Polskiego Związku Działkowców wskazuje, że w tym momencie wszystkie ogrody działkowe w Warszawie można uważać za zagrożone. Dodał, że działkowcy nie mogli liczyć dotychczas na władze miasta. - Zagraniczni turyści zazdroszczą nam naszych ogrodów i chcielibyśmy, by miasto wspierało ten potencjał - tłumaczył prezes.

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jacek Marczewski

Natomiast Paulina Piechna Więckiewicz zapowiedziała działania na rzecz utworzenia w ogrodach działkowych Zielonych Centrów Aktywności Lokalnej. - Ogrody mogą stać się przestrzenią współpracy z przedszkolami, szkołami, grupami sąsiedzkimi. Stworzenie ścieżek edukacyjnych, lekcji ogrodnictwa i hodowli roślin czy warsztaty kulinarne pozwolą na stałe wpisanie ogrodów działkowych w lokalny krajobraz - powiedziała Piechna-Więckiewicz.

d1bdkmn

Zobacz także: "Mówili wprost, że mamy się wynosić z Polski". Bartosz Kramek oskarża polityków PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bdkmn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bdkmn
Więcej tematów