Trwa ładowanie...

SLD odkrywa karty. Znamy ich kandydata na prezydenta stolicy

Andrzej Celiński wystartuje w wyborach prezydenckich w Warszawie - poinformowała na antenie radia TOK FM Katarzyna Piekarska, była szefowa struktur SLD na Mazowszu. Jej zdaniem kandydat Sojuszu ma duże szanse na przejście do drugiej tury.

SLD odkrywa karty. Znamy ich kandydata na prezydenta stolicyŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d8zm3vh
d8zm3vh

Potwierdziły się wcześniejsze przecieki. SLD - Lewica Razem wystawi Celińskiego jako swojego kandydata na urząd prezydenta stolicy. O tej decyzji powiadomiła w czwartek rano Katarzyna Piekarska podczas radiowego wywiadu.

- Będzie to bardzo godny kandydat i chyba nie jest to wielkie zaskoczenie - stwierdziła, zapytana przez prowadzącego rozmowę w TOK FM.

Piekarska dodała także, że jest to postać działająca już "bardzo długo" w polityce, o niezwykłej uczciwości i pracowitości. Ocenia, że Celiński "jeszcze zamiesza w tych wyborach".

Zapytana o powody niezgłoszenia swojej kandydatury, była szefowa mazowieckich struktur SLD odparła, że będzie startować w wyborach do sejmiku województwa. Zaznaczyła jednak, że brała taką możliwość pod uwagę.

d8zm3vh

- Gdyby pojawiła się ta propozycja może wcześniej, powiedzmy rok temu, i byłaby szansa na zgromadzenie wokół kandydata, kandydatki na prezydenta Warszawy różnych ugrupowań, środowisk, takie zjednoczenie lewicy przed tymi wyborami, to na pewno bym się tego zadania podjęła, ale dzisiaj jest już trochę za późno - odpowiedziała Piekarska.

Andrzej Celiński do 1989 roku był działaczem opozycji demokratycznej. W czasie I i II kadencji pełnił służbę jako senator, był również posłem na Sejm II, IV, VI kadencji. W latach 2001–2002 został ministrem kultury w rządzie Leszka Millera, a jako przewodniczący Partii Demokratycznej działał między 2012 a 2015 rokiem.

Wybory samorząde mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel (21 października, 28 października lub 4 listopada). Dokładny termin nie został jeszcze ogłoszony.

d8zm3vh

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ZOBACZ WIDEO: Jaki " Jeżeli Tęcza w Warszawie będzie stała, nie będę jej burzył"

d8zm3vh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8zm3vh
Więcej tematów