Trwa ładowanie...

Śladami tego co z teatrem związane. Powstała aplikacja "Spacerownik teatralny"

"Jest cały czas rozbudowywana. Można ją pobrać bezpłatnie"

Śladami tego co z teatrem związane. Powstała aplikacja "Spacerownik teatralny"
d134o9e
d134o9e

To z całą pewnością wakacyjna gratka dla wielbicieli teatru. Instytut Teatralny w Warszawie uruchomił aplikację, która ułatwi zorganizowanie wycieczki śladami tego co z teatrem związane. To część większego projektu pod nazwą "Spacerownik teatralny". Został on uruchomiony z okazji 250-lecia teatru publicznego. Obejmuje zorganizowane spacery, stronę internetową i aplikację.

Maria Ostrowska, koordynatorka projektu, mówi, że z aplikacji można korzystać w kilkunastu polskich miastach. To oczywiście również Warszawa. W przysżłości, oprócz dużych miast, aplikacja ma być wykorzystywana także w mniejszych, jak Elbląg, Bytom czy Bielsko Biała. - Te miasta również mają dużo do zaoferowania. Są to nie tylko trasy współczesne, ale także te prowadzące śladami miejsc historycznych - tłumaczy Maria Ostrowska.

Aplikacja pozwala m.in. na zaprojektowanie własnych spacerów, np. pod kątem zainteresowań czy wolnego czasu. Dodatkowo, dzięki utworzeniu własnego konta, pozwala ona na zapamiętanie ulubionych tras, dzięki czemu można je udostępnić znajomym, np. na facebooku.

"Spacerownik teatralny" zawiera także informacje o poszczególnych punktach spaceru, a niekiedy materiały dźwiękowe i filmowe. Jest cały czas rozbudowywana i chyba wymaga pewnego uaktualnienia, bowiem wciąż pokazuje nieistniejący już Teatr Żydowski na pl. Grzybowskim.

d134o9e

Aplikację można ją pobrać bezpłatnie.

d134o9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d134o9e
Więcej tematów