Trwa ładowanie...

Śladami Bohemy Warszawskiej - spacer oraz pokaz filmu "Pieśniarz Warszawy"

Rubaszny Franc Fiszer, legendarny Wieniawa, sarkastyczny Tuwim i śpiewający z balkonu hotelu Bristol, Jan Kiepura. Warszawa w dwudziestoleciu - ach, cóż to było za miasto!

Śladami Bohemy Warszawskiej - spacer oraz pokaz filmu "Pieśniarz Warszawy"
d2nawdz
d2nawdz

Warszawa w dwudziestoleciu - ach, cóż to było za miasto! Rubaszny Franc Fiszer, legendarny Wieniawa, sarkastyczny Tuwim i śpiewający z balkonu hotelu Bristol, Jan Kiepura. Gdybyśmy znaleźli się teraz w Warszawie lat 20-tych, spostrzeglibyśmy że miasto jest wręcz pijane swoją wolnością (dosłownie i w przenośni).

Varsaviada NZS UW zaprasza zatem w podróż śladami bohemy artystycznej dwudziestolecia międzywojennego, podczas której dowiecie się gdzie bywali wielcy poeci, aktorzy i pułkownicy, znani Wam ze szkolnych podręczników. Przekonacie się, że nasza stolica naprawdę zasługiwała na miano „Paryża północy”, a okolice Kampusu Centralnego były warszawskim Montparnassem, który nigdy nie zasypiał.

Po spacerze o*dbędzie się projekcja „Pieśniarza Warszawy” - znakomitej komedii w reżyserii Michała Waszyńskiego, z Eugeniuszem Bodo w roli głównej.* Film obejrzymy w restauracji 3 Waza znajdującej się nieopodal kolumny Zygmunta przy placu Zamkowym. Spacer poprowadzi licencjonowany przewodnik Kamil Jodełko z biura WAWstep.

Wycieczka startuje 22 listopada o godzinie 15:00. Spacer rozpocznie się spod bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp wolny.

d2nawdz
d2nawdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nawdz
Więcej tematów