Trwa ładowanie...

Skutki nawałnicy w Warszawie: ponad 300 zgłoszeń do interwencji [GALERIA]

Sprawdziły się prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przez całą Polskę przeszła nawałnica, która doprowadziła do licznych zniszczeń i utrudnień w ruchu. Zobacz jak wygląda Warszawa po burzy. Zdjęcia przesłali czytelnicy WawaLove.

Skutki nawałnicy w Warszawie: ponad 300 zgłoszeń do interwencji [GALERIA]
d1tgt58
d1tgt58

To był pogodowy armagedon. Burzowy front przeszedł przez stolicę, doprowadzając do licznych zniszczeń. ZTM informuje o utrudnieniach w ruchu, a Straż Pożarna zarejestrowała ponad 300 zgłoszeń do interwencji.

Jak udało nam się dowiedzieć od Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy, strażacy otrzymali 300 zgłoszeń. Ta liczba wciąż wzrasta, kolejne zgłoszenia maja statut oczekujących. Dużym problemem jest wciąż wiejący wiatr, który utrudnia interwencje Straży Pożarnej. – W 90% chodzi o zawalenie drzew na ulice, sieci trakcyjne, tory, samochody – informuje Zespół Prasowy. Na razie nie wiadomo jaka jest liczba ofiar nawałnicy.

ZTM odnotował liczne utrudnienia, spowodowane burzą i porywistym wiatrem, które przeszły przez wszystkie warszawskie dzielnice. Rzecznik prasowy Zarządu, Igor Krajnow wymienia listę ulic na których zawaliły się drzewa: Plac Narutowicza, Filtrowa, Jagiellońska, plac Hallera, Pruszkowska, Mołdawska, Kawęczyńska, Marszałkowska, Tunel Wisłostrady.– Apelujemy również o sprawdzanie strony internetowej ZTM. W zakładce „Z ostatniej chwili” będzie zamieszczać komunikaty o nowych utrudnieniach – dodaje Krajnow.

Ratusz wydał też specjalny komunikat: - Jeśli w Twojej okolicy burza połamała drzewa lub woda wylewa się ze studzienek, skontaktuj się z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115, portalu www.warszawa 19115 lub zadzwoń pod nr 19115 - poinformuj o zdarzeniu, a MCK od razu skieruje sprawę do odpowiednich służb –

Czytelnicy WawaLove na bieżąco przesyłają zdjęcia skutków nawałnicy. Jeśli uwieczniłeś zniszczenia, jakie dokonała piątkowa burza, prosimy o wysłanie ich na nasze konto na Facebooku.

d1tgt58
d1tgt58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tgt58
Więcej tematów