Trwa ładowanie...

Siatkówka wraca na PGE Narodowy! Inauguracja ME w Warszawie

Mecz otwarcia ME 2017 z trybun warszawskiego giganta oglądać będzie mogło nawet 70 tysięcy widzów.

Siatkówka wraca na PGE Narodowy! Inauguracja ME w Warszawie
d3mfrly
d3mfrly

Przyszłoroczne siatkarskie mistrzostwa Europy otwarte zostaną meczem na PGE Narodowym. Reprezentacja Polski zmierzy się w nim z Serbami. Dla obu drużyn będzie to drugi w historii mecz na stadionie w Warszawie.

Przed dwoma laty reprezentacja Polski zmierzyła się na PGE Narodowym z Serbią podczas meczu otwierającego mistrzostwa świata. Spotkanie to zakończyło się triumfem Biało-Czerwonych w trzech setach. Na trybunach warszawskiego stadionu zasiadło 63 tysiące widzów, co stanowi rekord podczas siatkarskiego meczu.

Władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie ukrywają, że chcą pobić ten rekord. Mecz otwierający przyszłoroczne mistrzostwa Europy rozegrany zostanie 24 sierpnia. - Bardzo się z tego cieszymy. Chcielibyśmy pobić rekord liczby widzów obecnych na trybunach podczas siatkarskiego meczu. To będzie dla nas wielkie wydarzenie - przyznał prezes PZPS, Jacek Kasprzyk.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że zapadła decyzja o organizacji meczu otwarcia mistrzostw Europy na PGE Narodowym. Będzie to spektakularne wydarzenie i mam nadzieję, że PGE Narodowy przyniesie szczęście siatkarzom, podobnie jak jest w przypadku piłkarzy. Wierzę, że przedsięwzięcie to zakończy się sukcesem organizacyjnym, frekwencyjnym i sportowym - powiedział Jakub Opara, prezes spółki 2012+, operatora PGE Narodowego.

Mecz otwarcia ME 2017 z trybun warszawskiego giganta oglądać będzie mogło nawet 70 tysięcy widzów. W porównaniu do meczu otwarcia MŚ 2014, dostawione zostaną dodatkowe trybuny. Mistrzostwa Europy rozgrywane będą również w halach w Katowicach (Spodek), Krakowie (Tauron Arena), Szczecinie (Azoty Arenia) oraz w Ergo Arenie położonej na granicy Gdańska i Sopotu.

d3mfrly

Źródło: WP Sportowefakty

d3mfrly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mfrly
Więcej tematów