Trwa ładowanie...

Selfie z Fryderykiem. Rusza projekt "Chopin w Warszawie"

Aplikacje mobilne, strona internetowa poświęcona kompozytorowi, wielojęzyczne wydawnictwa i inne atrakcje

Selfie z Fryderykiem. Rusza projekt "Chopin w Warszawie"
d85bwmm
d85bwmm

Już niedługo w Warszawie będziemy mogli spotkać młodego Chopina. Aplikacje mobilne, strona internetowa poświęcona kompozytorowi, wielojęzyczne wydawnictwa i inne atrakcje czekają warszawiaków i turystów dzięki projektowi „Warszawa Chopina”. Dzisiaj w tej sprawie podpisana została umowa o dofinansowanie z UE.

Dzisiaj, 10 kwietnia, umowę na unijną dotację w wysokości blisko 710 tys. zł podpisali Maciej Fijałkowski – dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy oraz Leszek Ruszczyk - wicemarszałek województwa Wiesław Raboszuk, w obecności Anny Witkowskiej – dyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

W ramach projektu zwiększona zostanie kompleksowa oferta turystyczna związana z życiem i twórczością Fryderyka Chopina, który do 20 roku życia mieszkał w Warszawie. Sednem całego przedsięwzięcia jest stworzenie nowego wizerunku młodego kompozytora, który pojawiać się będzie w przestrzeni miejskiej oraz Internecie.* Wdrażane są także takie działania, jak aplikacja „Selfie z Chopinem”, dzięki której będzie można zrobić sobie zdjęcie z wirtualną postacią Chopina w przestrzeni miejskiej Warszawy oraz aplikacja „Chopin w Warszawie”, czyli nowa wersja przewodnika mobilnego, wzbogacona o ciekawostki związane z artystą. *

d85bwmm

Dla wszystkich zainteresowanych życiem i twórczością Fryderyka Chopina stworzona będzie biblioteka muzyczna oraz audiobook w 7 językach, dostępne na stronie internetowej oraz w aplikacji „Chopin w Warszawie”. A monidło, ustawione przy punkcie informacji turystycznej m.st. Warszawy, będzie zachęcało do zrobienia sobie zdjęcia z Chopinem.

Dzięki dofinansowaniu powstanie także broszura „Warszawa Fryderyka Chopina”, która będzie prezentować i promować miejsca związane z kompozytorem oraz strona internetowa, gromadząca nie tylko treści o życiu i twórczości kompozytora, ale także prezentacje miejsc z nim związanych. Na stronie tej będzie można znaleźć informacje o bieżących wydarzeniach związanych z postacią kompozytora - kalendarium imprez, a* ciekawostką będzie awatar kompozytora odpowiadający na pytania internautów.*

Projekt „Warszawa Chopina” jest realizowany przez Stołeczne Biuro Turystyki. Jego wartość wynosi blisko 950 tys. zł, a dofinansowanie 710 tys. zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

d85bwmm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d85bwmm
Więcej tematów