Trwa ładowanie...

Ścieki znów płyną do Wisły w Warszawie. To przez deszcz

Ścieki z Warszawy znów płyną do Wisły. Jeden z mieszkańców stolicy zauważył, że wbrew zapowiedziom służb i rządu, z kanału technicznego przy Moście Północnym wciąż przelewają się nieczystości. Okazuje się, że winny jest deszcz.

Ścieki znów płyną do Wisły w Warszawie. To przez deszczŹródło: Facebook.com, fot: Waldemar Kamiński
d12p80c
d12p80c

Ścieki z Warszawy po awarii kolektorów znajdujących się pod dnem Wisły, zamiast do wartej miliardy złotych oczyszczalni Czajka, trafiały do Wisły. Po interwencji władz, za pomocą pompy, rurociągu i mostu pontonowego wszystkie nieczystości trafiać do oczyszczalni.

Tak się jednak nie dzieje. Jeden z mieszkańców stolicy już w poniedziałek zauważył, że z kanału burzowego przy Moście Północnym wciąż przelewają się ścieki. Taka sama sytuacja była w środę rano. Waldemar Kamiński domagał się odpowiedzi od Wód Polskich, dlaczego tak się dzieje.

Ścieki znów płyną do Wisły w Warszawie. To przez deszcz

Okazuje się, że winny jest deszcz. Pompa jest w stanie "przerobić" 3,5 metra sześciennego ścieków na sekundę. Opady z ostatniej doby spowodowały, że kanałem burzowym płynie ich teraz 4,6 metra.

d12p80c

- To, co jest górką, wpada do Wisły - wyjaśnił Sergiusz Kieruzel, rzecznik Wód Polskich. W Rozmowie z TVN Warszawa oszacował, że sytuacja unormuje się, gdy deszczówka spłynie, czyli do końca dnia.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12p80c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12p80c
Więcej tematów